يکشنبه 14 تير 1394
 
 
 
 جستجوی اخبار
 اخبار و رویدادها
کمينه
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 1924 

با صدور پیامی
استاندار آذربایجان غربی خجسته سالروز تولد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال 2013 میلادی را ، به تمامی هموطنان آشوری و ارمنی ساکن در استان آذربایجان غربی تبریک گفت

 

استاندار آذربایجان غربی با صدور پیامی  خجسته سالروز تولد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال 2013 میلادی را ، به تمامی هموطنان آشوری و ارمنی ساکن در استان آذربایجان غربی تبریک گفت
در متن این پیام آمده است :
هموطنان عزیز و محترم آشوری و ارمنی ساکن استان آذربایجان غربی :
با اهدا سلام و تحیت
با کمال خرسندی ، مناسبت خجسته سالروز تولد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال 2013 میلادی را ، به تمامی هموطنان آشوری و ارمنی ساکن در استان آذربایجان غربی صمیمانه تبریک عرض نموده و از پشگاه خدای مهربان برای همه عزیزان ، سلامتی موفقیت و سالی پر خیر و برکت آرزو می نمایم.
موجب افتخار است که در جای جای کشور عزیزمان ، زندگی مسالمت آمیز و باشکوه اقوام و پیروان ادیان مختلف از جمله مسلمانان ، مسیحیان ، یهودیان و زرتشتیان به عنوان آحاد ملت بزرگ ایران به شکل زیبایی جریان دارد که رمز آن آموزه های اخلاقی و اعتقادی پیشوایان دینی و ظرفیت های انسانی مردم فهیم و همچنین درایت عالمان دینی است . بی شک جلوه زیبای این افتخار باشکوه و مثال زدنی بر پیشانی مردم فهیم آذربایجان غربی می درخشد.
امروز بزرگترین سرمایه اجتماعی ملت ایران " همدلی " و "همبستگی ملی" است که خوشبختانه آحاد ملت در سایه درکی درست از اهمیت آن ، در جهت سازندگی و حفظ کیان کشورمی کوشند . در حالیکه در بسیاری از ممالک جهان ، آتش فتنه " درگیری " و " منازعات " برافروخته و آسایش از جامعه آنان رخت بر بسته است. ما هم در چنین روز مبارکی که مزین به نام مبشری عظیم الشان است در حضور قاطبه همشهریان عزیز مسیحی که ان شاالله دلهایشان به میمنت میلاد حضرت عیسی (ع) منور ، شادمان و بستر اجابت دعاست شکر نعمت به جای آورده و خدای بزرگ را سپاس می گوئیم و از او می خواهیم که نعمت بزرگ زندگی آسوده و در کنار همدیگر را از ملت ایران دریغ نفرماید.
همشهریان عزیزم:
در نظام جمهوری اسلامی ایران ، حفظ کرامت و آسایش همه مردم ، اعم از اکثریت و اقلیت ، بر دولت خدمتگزار و مسئولین آن فرض است. بر این اساس اراده جدی بر رعایت حقوق ، آزادیها ، احترام افراد ، برگزاری مراسم و حفظ اماکن اقلیت های دینی وجود دارد و اصولا فرقی بین مردم نیست . نتیجه چنین شرایطی ، خوشبختانه زندگی آزاد و راحت برای همه است که شاید در خیلی از کشورهای دیگر دنیا سراغ نداریم . من و همکارانم معتقد و خدمتگزار این راه مقدس و شما مردم بزرگوار هستیم.
در عین حال هر هم وطن عزیز آشوری و ارمنی خود را متعلق به این آب و خاک دانسته و دلش در گرو حب وطن و تعالی آن است . گواه روشن ما ، تعهد و مشارکت فعال آنان در اداره و سازندگی کشور و ایثارگری ها و از همه بالاتر هشیاری شان در برابر توطئه های پی در پی دشمنان برای شکست انقلاب است . یقینا اگر نبود این هوشیاری ، فشارهای مضاعفی از جانب مدعیان دروغین حقوق بشر بر نظام وارد می شد.
بنابراین ضرورت دارد همه ما به عنوان فرزندان ایران عزیز ، ارزش همزیستی مسالمت آمیز را قدر دانسته و به شکرانه  آن، همت خویش را صرف خدمت بیشتر و سازندگی کشور نمائیم تا میهنی آباد ، آزاد و سرفراز داشته باشیم.
در خاتمه فرصت را مغتنم شمرده یاد و خاطره شهیدان ، مفقودین ، جانبازان و رزمندگان والامقام جامعه مسیحیان و همچنین خانواده های محترم آنان را در چنین روز و محفل صمیمی گرامی می داریم.
وحید جلال زاده
استاندار آذربایجان غربی
/01:00 ب.ظ

 


کد خبر:  23443
فرستنده: News Admin
گروه: اخبار استانداری
22222
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: