معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار:

بخش سرمایه‌گذاری شهرداری قلب تپنده اقتصاد شهرداری‌ها است

بخش سرمایه‌گذاری شهرداری قلب تپنده اقتصاد شهرداری‌ها است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی گفت : سرمایه گذاری شهرداری ها قلب تپنده اقتصاد شهرداری ها و مدیران سرمایه گذاری کلیدی ترین بخش شهرداری ها برای رونق توسعه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، رضا حسینی در شانزدهمین نشست مدیران سرمایه‌گذاری کلانشهرهای کشور با اشاره به اینکه بخش سرمایه‌گذاری شهرداری قلب تپنده اقتصاد شهرداری‌ها است، گفت: مدیران سرمایه‌گذاری کلیدی‌ترین بخش شهرداری برای رونق توسعه و اقتصاد و عمران شهری هستند.

وی تاکید کرد: باید این مدیران با تعریف برنامه و نرم افزار دقیق و مناسب مدل خدمات‌دهی به سرمایه‌گذار و جذب سرمایه را تغییر دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی گفت: باید مسئولان به مدیریت واحد شهری اعتماد داشته باشند و برای اجرای آن با هماهنگی و متحدانه عمل کنند زیرا توسعه شهر و ایجاد رفاه در جامعه همکاری همه جانبه را می‌طلبد.

وی اظهار داشت: وظایف شهرداری‌ها روزبه‌روز سنگین‌تر می‌شود زیرا با توسعه امکانات تنوع خواسته‌های مردم و انتظارات آنها نیز تغییر یافته است.

حسینی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پنجره واحد خدمات شهری زمینه‌ساز توسعه است، گفت: پنجره واحد خدمات شهری زمینه توسعه در شهرها را فراهم می‌کند و مسئولان شهرداری نسبت به راه‌اندازی این پنجره واحد اهتمام جدی داشته باشند.

وی افزود: موضوع و مسائل شهری باید در قالب مدیریتی واحد صورت گیرد و راه‌اندازی پنجره واحد خدمات شهری نیاز اصلی امروز شهرداری‌هاست.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی این پنجره واحد ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران و روند بررسی طرح‌های آنها کوتاهتر می‌شود و این امر روند اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری را تسریع می‌بخشد.

وی بیان کرد: اگر روند بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری طولانی شود بعد از چند سال دیگر این طرح به نتیجه نمی‌رسد که این امر سردرگمی سرمایه‌گذار را درپی دارد.

وی اظهار داشت: باید مسئولان شهری در ابتدا برنامه‌ها و کارهای لازم را برای اجرای طرح‌ها مشخص کنند و سپس با جذب سرمایه‌گذار و معرفی طرح به آن اقدامات لازم را انجام دهند.

شهردار ارومیه نیز در این جلسه گفت: راه  برون رفت از بحران‌های مالی در شهرداری‌ها حرکت به سمت سرمایه گذاری است و شهرداری‌ها برای اینکه روی پای خود بایستند باید از مقوله سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار بهره‌مند شوند.

محمد حضرت پوراظهار داشت: توسعه و عمران شهری شهرها در حرکت شهرداری‌ها به سمت جذب سرمایه گذار رقم می خورد.

وی عنوان کرد: تا زمانی که مشکلات قانونی در جذب سرمایه‌گذار حل نشود در این موفقیت به دست نمی‌آید.

وی گفت: با تسهیل امور و وضع قوانین راه را برای سرمایه گذاری‌ها همواره شود تا درسایه آن رفاه شهروندی و رونق اقتصادی در شهر ها رقم بخورد.

در ادامه این جلسه مدیران سرمایه‌گذاری 18 کلانشهر کشور به بیان نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.

این نشست با هدف بررسی چالش‌ها و موانع جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرداری‍‌ها، فرآیند تهیه و ارائه مشوق‌های سرمایه گذاری در شهرداری‌ها و روش‌های نوآورانه برای ایجاد درآمد پایدار شهرداری‌ها برگزار می شود.

 در دومین روز از برگزاری نشست مدیران سرمایه گذاری کلانشهرها، بررسی آخرین وضعیت لایحه درآمدهای پایدار و لایحه مشارکت عمومی و خصوصی، معرفی پروژه‌های مشارکتی موفق کلانشهرها و فرصت‌های سرمایه گذاری و برگزاری کارگاه آموزشی BOT ، و تبادل نظر اعضای کمیسیون صورت می گیرد.