مقاوم سازی مساکن روستایی جزو اولویت های استان بشمار می رود

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ آیدین رحمانی با حضور در اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و نشست به مدیران این مجموعه تصریح کرد: این نهاد علاوه بر رسالت خود در ارتباط با عمران، توسعه و بهسازی روستایی باید برای رویارویی در بحران ها آمادگی کامل داشته باشد.

وی ادامه داد: مقاوم سازی مساکن روستایی به عنوان مهمترین اقدام در جهت مقابله با حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله در راس برنامه های عمرانی استان است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این رابطه باید با فرهنگسازی و آگاهی بخشی به مردم زمینه مشارکت و همراهی بیش از پیش روستائیان در این طرح را فراهم سازد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: سایر دستگاههای اجرایی نیز می بایست برای اجرای طرح های عمرانی در مناطق روستایی و بهبود کیفیت زندگی و معیشت روستائیان اهتمام جدی به خرج دهند.

رحمانی همچنین هدف از حضور در ادارت مختلف را آشنایی و حل مسائل و مشکلات به منظور پیشبرد هر چه بهتر امور دانست و از تلاشهای مجموعه بنیاد مسکن استان قدردانی نمود.

 مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این دیدار با ارائه گزارش از اقدامات عمرانی مجموعه خود افزود: با آغاز طرح مقاوم سازی مساکن روستایی از 2580 واحد روستایی تا کنون 80 هزار مسکن معادل 31 درصد مساکن روستایی مقاوم سازی شده است که این میزان تا پایان طرح به 70 درصد باید افزایش یابد.

بدلی افزود: از تعداد 2168 هزار روستای دارای قابلیت اجرای طرح هادی روستایی 2082 طرح تهیه شده است که 96 درصد را پوشش می دهد.