با حضور معاون سیاسی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان:

شورای آموزش و پرورش استان تشکیل جلسه داد

شورای آموزش و پرورش استان تشکیل جلسه داد
جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و جمعی از مدیران و مسئولان استانی در محل استانداری برگزار شد.

جلسه شورای آموزش و پرورش استان صبح امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و جمعی از مدیران و مسئولان استانی در محل استانداری برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه گفت: بودجه بندی جشنواره خیرین مدرسه ساز استان براساس پیشنهاد اداره کل توسعه، تجهیز و نوسازی و خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی برنامه ریزی می شود و شرکت مخابرات آذربایجان غربی نیز ملزم به رعایت مفاد تفاهم نامه منعقده بین این نهاد و آموزش و پرورش در زمینه جمع آوری دکل های مخابرات از مدارس و پرداخت اجاره بها است.
علی مصطفوی افزود: آموزش و پرورش موظف به شناسایی آموزشگاه های غیرمجاز است تا آدرس این مکان ها در اختیار نیروی انتظامی قرار گیرد و لازم است به صدا و سیما نیز ابلاغ شود تا تبلیغات برای این آموزشگاه ها صرفا با تایید آموزش و پرورش باشد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این جلسه گفت: حفظ حرمت معلم در جامعه ضروری بوده و توجه به این مساله ضرورتی است که باید مدنظر همه مسوولان قرار گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: اگر حرمت و شان و جایگاه آنان حفظ شود، در روند تدریس آنان نیز موثر خواهد بود و اثر مثبتی هم در بالندگی نسل آینده خواهد داشت.
وی بیان کرد: آموزشگاه های بدون مجوز از والدین سوء استفاده مالی می کنند و اخلاق در آنها رعایت نمی شود که باید آموزش و پرورش به صورت جدی در این حوزه وارد شود و مکان های غیرمجاز را شناسایی کند.
وی با اشاره به برگزاری دوره های کوتاه مدت و پانسیون وار برخی موسسات و آموزشگاه های علمی اضافه کرد: این موضوع تخلف است و باید از آن جلوگیری شود.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: سال گذشته مصوبات خوبی در حوزه بهبود وضعیت آموزش در استان داشتیم که یکی از آنها، پوشش کامل پیش دبستانی ها در جوار 30 کیلومتری مرزها، حاشیه شهر و مناطق محروم روستایی بود.
ابراهیم محمدی با اشاره به اینکه جهت اجرای این طرح، به اهتمام استاندار آذربایجان غربی 40 میلیارد ریال اعتبار مصوب شد، افزود: با اجرای این طرح 16 هزار نفر تحت پوشش آموزش پیش دبستانی قرار گرفت.
وی با اشاره توزیع تغذیه رایگان در مدارس و روستاهای محروم آذربایجان غربی بیان کرد: 75 هزار دانش آموز استان در این راستا از آذرماه تا پایان اسفند ماه در بیش از یکهزار و 400 روستا و 12 شهرستان از تغذیه رایگان بهره مند شدند که اعتبار هزینه شده در این زمینه نیز حدود 45 میلیارد ریال بود.
وی درباره مصوبه دریافت مجوز برای احداث فضای تجاری 63 هزار مترمربعی در مدارس استان اظهار داشت: اگر این موضوع محقق شود گام مطلوبی در راستای افزایش درآمدهای اداره کل برداشته می شود.
انتهای پیام /*