امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری:

۲۲ لایحه در اولویت تصویب مجلس دهم قرار داده شده‌است

۲۲ لایحه در اولویت تصویب مجلس دهم قرار داده شده‌است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: ۲۲ لایحه در اولویت تصویب مجلس دهم تا پایان کار این مجلس قرار داده شده است که امیدواریم با سرعت عمل در دستور کار مجلس قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی؛ حسینعلی امیری جمعه شب در بدو ورود به آذربایجان‌غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از جمله این لوایح می‌توان به لایحه جامع انتخابات، شفافیت، لوایح مربوط به رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم و حذف چهار صفر از پول ملی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: لایحه حذف چهار صفر از پول ملی که برای آن تقاضای فوریت کرده‌ایم، از جمله مهترین لایحه ها به شمار می رود که برای همراهی و همکاری با مردم و آسان‌تر شدن محاسبات و نظام حسابرسی ارائه شده‌است.

وی بیان کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی به این لایحه و لوایح دیگر ارائه شده در مدت فعالیت مجلس دهم رای بدهد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری از ارائه طرح تشکیل وزارت بازرگانی توسط نمایندگان مجلس و در دستور کار قرار گرفتن این طرح طی هفته های آینده خبر داد و اظهار کرد: دولت با این طرح موافق است و امیدواریم با تصویب آن، حوزه بازرگانی کشور منسجم و متمرکز شود.

امیری همچنین در خصوص اهداف سفر به آذربایجان‌غربی گفت: افتتاح چند طرح بزرگ از جمله سیلو و زیرگذر شهر بوکان و همچنین شروع عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی ۱۵۶ روستا در این شهرستان از اهداف این سفر ۲ روزه به‌شمار می‌رود.

وی گفت: رئیس‌جمهوری تاکید ویژه‌ای به سفر اعضای هیات دولت به استان‌ها دارد و این سفر نیز در همین راستا و با توجه به دعوت استاندار آذربایجان‌غربی تمهید شده‌است.