نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان غربی:

در انتخابات نماینده‌ای را انتخاب کنید که وقتی در جایی سخنرانی می‌کند مایه خجالت مردم نشود

در انتخابات نماینده‌ای را انتخاب کنید که وقتی در جایی سخنرانی می‌کند مایه خجالت مردم نشود
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه: معلوم نیست که عده‌ای به چه میزان از چادر، عفت و حیاء بغض و کینه دارند و دوست دارند در مسیر دشمنان قدم بردارند و آن‌ها را تأیید کنند که این سخنان را می‌گویند، انسان تعجب می‌کند که ملت ما چرا به این افراد سخیف رأی می‌دهند و آن‌ها را به مجلس می‌فرستند، چرا که این طیف نمایندگان برای جمهوری اسلامی ننگ و عار محسوب می‌شود، لذا باید در انتخابات، افرادی را انتخاب کنیم که وقتی می‌خواهند در جایی سخنرانی کنند مایه خجالت مردم نشوند.

* از جمله بزرگ‌ترین الطاف، نعمات و نیکی‌های خداوند به انسان اجازه سخن گفتن با معبود در اوقات پنجگانه نماز است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن اشاره به مباحث معاد گفت: از جمله بزرگ‌ترین الطاف، نعمات و نیکی‌های خداوند به مسلمین، این است که خداوند به انسان نماز اوقات پنجگانه را واجب کرده و اجازه داده تا بنده با معبود خود سخن بگوید.

وی ادامه داد: انسان اگر بخواهد به دیدن یا مصاحبت کسی هر چند یک شخص معمولی برود قبلاً به او اطلاع می‌دهد و اجازه می‌گیرد و هر چه مقام شخص بیشتر می‌شود اجازه گرفتن از او سخت‌تر می‌شود و چه بسا نیاز به یک معرف برای دیدن شخص دارد، اما پرورگار تبارک و تعالی با آن عظمت به انسان اجازه داده که در هر زمان بدون واسطه با خداوند سخن بگوید.

وی افزود: مخصوصاً در پنج وعده نماز یومیه خداوند همه را برای سخن گفتن با خود دعوت عمومی نموده است و کسانی که از این فضیلت محروم هستند در قیامت خواهند دید که چه فضیلتی را از دست داده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: اولین مسئله‌ای که در عرصات محشر از انسان حساب خواهند گرفت بنابه روایتی از پیامبر اکرم (ص) نماز است و هر کس توانست در محضر خداوند در مورد نمازهای خود پاسخ دهد مراحل بعدی برای او آسان خواهد بود اما هر کس نتواند پاسخ دهد بقیه مراحل را نخواهد توانست عبور کند.

وی افزود: در روز قیامت کسانی که بدون نماز هستند شرمنده و رسوا خواهند شد وقتی خواهند دید که حیوانات، گیاهان و جمادات نیز در دنیا به خداوند سجده و عبادت کرده‌اند.

* روز 16 آذر باید بدون تحریف و تغییر به نسل‌های بعدی انتقال پیدا کند

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی در خطبه‌ی دوم نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن اشاره به سالروز شهادت سه تن از دانشجویان در دانشگاه تهران و روز دانشجو گفت: اساتید، مدیران و مسئولین انقلابی و دانشجویان مؤمن و انقلابی باید این روز را همیشه زنده نگه دارند، چرا که هدف دشمن از بین بردن نمادهای استکبارستیزی در کشور ما است.

وی در ادامه افزود: دشمن می‌خواهد روزهایی را که در کشور ما نماد استکبارستیزی هستند، کمرنگ کند و آن‌ها را به نوعی تغییر دهد که آن روز به عنوان روز تأیید ظالم و استکبار باشد، لذا بر همه اساتید و دانشجویان انقلابی وظیفه است که روز 16 آذر را به عنوان نماد استکبارستیزی، انقلابی‌گری و تدین در دانشگاه‌ها حفظ نمایند.

وی خاطر نشان کرد: روز 16 آذر باید بدون تحریف و تغییر و به عنوان روز استکبارستیزی دانشگاهیان به نسل‌های بعدی انتقال پیدا کند.

* مسئولین ادارات به اقامه نماز در ادارات اهمیت دهند

امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز گفت: هر سال با همت حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در کشور اجلاس سراسری نماز تشکیل می‌شود و در آن مسائل و مشکلات ترویج نماز در کشور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: بنابه فرمایش مقام معظم رهبری بیشتر مشکلات، اعمال و رفتار ناشایست در جامعه به خاطر نپرداختن صحیح به نماز و عدم شناخت صحیح از جایگاه نماز است و همه باید در ترویج نماز در جامعه تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: منظور از اقامه نماز، خواندن نماز نیست بلکه منظور استوار نگه داشتن نماز است و اگر واقعاً نماز در جامعه به درستی ادا شود بیشتر مشکلات کشور در ادارات و سایر مجموعه‌ها حل می‌شود، چرا که امکان ندارد شخصی به خاطر خداوند نماز بخواند و سپس در محل کار خود تخلف کند.

وی افزود: تمامی تخلفات اداری، اختلاص‌ها، خیانت‌ها و ظلم‌ها به سبب این است که در ادارات یا کلاً نماز خوانده نمی‌شود و یا نماز با نیت صحیح خوانده نمی‌شود، لذا مسئولین ادارات به اقامه نماز در ادارات اهمیت دهند.

* مسئولین در سخنرانی‌های خود دقت کنند که باعث ایجاد اختلاف نشود

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه خطبه‌ی دوم، ضمن اشاره به اهمیت اتحاد و اتفاق در جامعه گفت: دامن زدن به اختلافات قومیتی و زبانی خیانت به کشور است، رنگ و زبان از آیات و نشانه‌های خداوند برای افراد آگاه هست، اما عده‌ای می‌خواهند از این آیات و نشانه‌های الهی برای ایجاد اختلاف در بین مردم استفاده کنند.

وی افزود: مسئولین در سخنرانی‌های خود دقت کنند، شفاف و روشن سخن بگویند که باعث ایجاد اختلاف نشود و نگذارند عده‌ای از سخنان آن‌ها سوء‌استفاده نمایند.

وی ادامه داد: مردم و افراد سیاسی توجه داشته باشند که اگر به تفرق و جدایی دامن بزنند در قیامت نخواهند توانست پاسخگو باشند و اگر اتحاد و اتفاق ایجاد شود همه چیز از را از بین می‌برد.

* در انتخابات نماینده‌ای را انتخاب کنید که وقتی در جایی سخنرانی می‌کند مایه خجالت مردم نشود

خطیب جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم به سخنان سخیف یکی از نمایندگان زن تهران در مورد حجاب اشاره کرد و گفت: معلوم نیست این چادر 300 گرمی چه بر سر او آورده که علت درد گردن خود را از چادر به سر کردن می‌داند.

وی افزود: هفته پیش عرض کردم که بنابه فرمایش حضرت امیرالمومنین، "نماینده هر شخص میزان عقل او را نشان می‌دهد"، سخنان این نماینده به دنیا نشان می‌دهد که در این کشور افراد چگونه زندگی می‌کنند و عقل و فهم آن‌ها به چه میزان است.

وی ادامه داد: تعجب من از سایر نمایندگان است که چرا در مقابل این سخنان سخیف عکس‌العمل قوی نشان نمی‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: معلوم نیست که عده‌ای به چه میزان از چادر، عفت و حیاء بغض و کینه دارند و دوست دارند در مسیر دشمنان قدم بردارند و آن‌ها را تأیید کنند که این سخنان را می‌گویند، چرا که اگر حجاب به بدن انسان ضرر می‌رساند از جانب خداوند حرام می‌شد چون کوچک‌ترین چیزی که به بدن انسان ضرر برساند از جانب خداوند حرام شده است.

وی افزود: انسان تعجب می‌کند که ملت ما چرا به این افراد سخیف رأی می‌دهند و آن‌ها را به مجلس می‌فرستند، چرا که این طیف نمایندگان برای جمهوری اسلامی ننگ و عار محسوب می‌شود، لذا باید در انتخابات، افرادی را انتخاب کنیم که وقتی می‌خواهند در جایی سخنرانی کنند مایه خجالت مردم نشوند.