استاندار آذربایجان غربی:

مشارکت نیروهای نظامی،انتظامی و اطلاعاتی در مقابله با کرونا ستودنی است/ راهبرد درخانه ماندن موثرترین تاکتیک شکست کروناست

مشارکت نیروهای نظامی،انتظامی و اطلاعاتی در مقابله با کرونا ستودنی است/ راهبرد درخانه ماندن موثرترین تاکتیک شکست کروناست
استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از مشارکت و نقش آفرینی نیروهای نظامی،انتظامی و اطلاعاتی در مقابله با کرونا گفت: توانمندیهای شکل گرفته در بستر شکست کرونا از جمله راه اندازی بیمارستان صحرائی، استراحتگاه، ضدعفونی معابر، غربالگری و کنترل مبادی ورودی و طرح بسیج ملی توانسته از شیوع افسارگسیخته ویروس کرونا در استان جلوگیری کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در نشست با فرماندهان قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) و سپاه شهدا ضمن تبریک سال نو، به روند شیوع ویروس کرونا در استان اشاره کرد و گفت: همکاری دستگاه های اجرایی و عموم مردم با مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت و مقابله با کرونا رضایت بخش است.

وی افزود: متاسفانه علیرغم همه هشدارها هنوز بخشی از جامعه خطر کرونا را جدی نگرفته اند و انتظار می رود تا این افراد نیز نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و سیاست مهم در خانه ماندن اهتمام جدی داشته باشند.

شهریاری در ادامه تعطیلی بازارهای سنتی،پاساژهای تجاری و مراکز پرتجمع تا ۱۵ فروردین و نیز کنترل مبادی خروجی و ورودی و اجرای غربالگری را در پیشگیری از شیوع کرونا و قطع زنجیره انتقال موثر دانست.

در این دیدار تدابیر لازم در خصوص آمادگی قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) و سپاه شهدا برای افزایش فعالیتهای مقابله ای از جمله راه اندازی و تجهیز بیمارستان صحرائی و نیز تولید ماسک و اقلام ضد عفونی بحث و تبادل نظر شد.