افتتاح همزمان پروژه های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی،  رحمانی در آیین بهره برداری پروژه های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، با تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، یکی از دستاوردهای مهم نظام اسلامی را امنیت پایدار در کشور عنوان کرد و گفت:  با وجود ناامنی در بسیاری از کشور های منطقه ، ایران اسلامی به برکت خون شهدا در بالاترین درجه امنیت قرار دارد و امروز حاصل این امنیت توسعه و آبادانی کشور در بخشهای مختلف است .

رحمانی  با ارائه گزارشی از افتتاح طرح های مختلف در این ایام مبارک، گفت:  در دهه مبارک فجر امسال 594 پروژه عمرانی و اقتصادی و خدماتی در استان افتتاح و کلنگ زنی شده  و برای بهره برداری  و کلنگ زنی  این تعداد طرح در مجموع بیش از  21 هزار و 572 میلیارد ریال اعتبار هزینه و پیش بینی شده است که با بهره برداری از این پروژه ها 2 هزار و 740 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد:  با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان ، بسیاری از طرح های افتتاح شده در دهه مبارک فجر در حوزه زیر ساخت های توسعه در استان اجرا شده است.

وی در ادامه سخنان خود به افتتاح و بهره برداری از طرح های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال جاری در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت : از ابتدای سالجاری تا کنون با وجود مشکلات مالی و اقتصادی کشور، به مبلغ بیش از 8 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار طرح در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان به بهره برداری رسیده که این میزان اعتبار هزینه شده در این حوزه در استان کم نظیر است.

وی با اشاره به تکمیل توسعه و تکمیل زیر ساخت ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان،  اظهار داشت: توسعه زیر ساخت ها در حوزه فناوری باید منجر به اشتغال ، ثروت و رونق تولید در استان شود و در این زمینه حمایت های لازم از  سوی دولت صورت می گیرد.

رحمانی با تاکید بر اهمیت مدیریت و استفاده بهینه از ارتباطات و فناوری اطلاعات،  گفت:  بهره مندی از کسب و کار در فضای مجازی در دستور کار دولت قرار دارد و با هماهنگی دستگاه های مختلف شرایط برای رونق کسب و کار در فضای مجازی را در استان فراهم می کنیم.