در دومین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان مطرح شد؛

معاون سیاسی استاندار: مبارزه با قاچاق از موثرترین راه های رونق تولید است

معاون سیاسی استاندار: مبارزه با قاچاق از موثرترین راه های رونق تولید است
علی مصطفوی در دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان در سال ۹۸ که با حضور مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور برگزار شد، گفت: یکی از موثرترین راه های رونق تولید، مبارزه با قاچاق است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی،  مبارزه با قاچاق را از موثرترین راه های رونق تولید عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان در سال ۹۸ که با حضور مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور برگزار شد، گفت: یکی از موثرترین راه های رونق تولید، مبارزه با قاچاق است.

وی افزود: با توجه به موقعیت مرزی استان آذربایجان غربی، امر مبارزه با قاچاق در این استان حساسیت ویژه و در عین حال دشواری خاص خود را دارد.

مصطفوی ادامه داد: با تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، سالانه کالاهای قاچاق زیادی در استان کشف می شود که لازم است تدبیری اندیشیده شود که این کالاهای مکشوفه که گاها فسادپذیر نیز هستند در اسرع وقت به انبارهای مربوطه منتقل و راجع به آن ها تصمیم گیری شود.

معاون سیاسی استاندار راجع به قاچاق دام نیز گفت: در مرزهای استان امر مبارزه با قاچاق دام با جدیت انجام می گیرد که لازم است سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور، تجهیزات و امکانات لازم برای انتقال دام قاچاق از مرزها را در اختیار استان قرار دهد.

مصطفوی در ادامه گفت: دپوی کالا در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، گاها مشکلاتی را ایجاد می کند که ضرورت دارد راجع به این مساله تصمیم گیری شود؛ برخی کالاها نیز وجود دارند که می شود در راستای تنظیم بازار از آن ها استفاده نمود.

در این جلسه، مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان نیز گزارشی از عملکرد دستگاه های متبوع خود ارائه نمودند.