پیگیری روند اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان ها بصورت مستمر و میدانی

پیگیری روند اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان ها بصورت مستمر و میدانی
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی: روند اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان ها بصورت مستمر و میدانی پیگیری می شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی :روند اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان ها بصورت مستمر و میدانی پیگیری می شود.
سرپرست معاونت هماهنگی آمور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در جلسه توسعه عمران و خدمات شهری و روستایی شهرستان سردشت که باحضور جمعی از مدیران و روسای دستگاههای اجرایی استان در فرمانداری سردشت برگزار شد گفت: توسعه متوازن و جبران عقب ماندگی در مناطق کم برخوردار از مهمترین دغدغه های مقام عالی استان و مدیران ارشد استانی است و به همین منظور در حوزه معاونت عمرانی برای تحقق اهداف توسعه ای پیش بینی شده , روند  اجرای طرح و مسائل و مشکلات در شهرستانها را بصورت مستمر و ماهانه با حضور در محل پروژه ها بررسی خواهیم کرد.
پیمان آرامون افزود: پس از احصا مشکلات و موانع در کارها در جلسات شورای فنی نسبت به تسریع آمور تصمیم گیری خواهیم کرد.
ایشان در ادامه به سفر ریاست محترم جمهوری به استان نیز اشاره کرد و گفت: در این سفر بیش از 22600 میلیارد ریال طرح و پروژه جدید تصویب شد که با اختصاص آن روند توسعه شهرستان ها ازجمله سردشت نیز شتاب خواهد گرفت.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری در ادامه توزیع اعتبارات عمرانی را بر اساس توان اجرایی و پیشرفت پروژه ها اعلام کرد و افزود: شهرستان های که در اجرای پروژه ها بصورت منسجم و برنامه ریزی شده عمل کرده و عملکرد خوبی در جذب منابع دارند به تناسب پیشرفت کارها از اعتبارات برخوردار می شوند.
پیمان آرامون در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات مطرح شده شهرستان سردشت نیز اشاره ای کرد و افزود: موضوع تامین آب  و کیفیت آب شرب سردشت از مهمترین مسائلی است که مورد تاکید استاندار محترم و حوزه عمرانی است که با پیگیری هایی که از وزارت نیرو, مجری طرح سد سردشت و شرکت‌های آب منطقه ای به همراه شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستابی در استان انجام شد اقدامات خوبی برای رفع مشکل کیفی آب انجام شده است .
پیمان آرامون توجه ظرفیت های گردشگری در شهرستان و بهسازی و ایمن سازی محورهای ارتباطی شهرستان سردشت را از دیگر اولویت های بخش عمرانی در این منطقه اعلام کرد و گفت: برای حذف نقاط حادثه خیز در استان طی تفاهم نامه ای با سازمان راهداری در استان 220 میلیارد ریال اختصاص یافته که از این محل برای بهبود ایمنی ترافیک و حذف نقاط حادثه خیز شهرستان رقم خوبی تخصیص می یابد .
وی به انجام مطالعات جامع حمل و نقل شهر سردشت نیز تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به مراحل انجام مطالعات شهرسازی شهر سردشت , انجام همزمان مطالعات ترافیکی بسیار ضروری است و این موضوع می تواند در کاهش مشکلات و بهبود عملکرد بخش ترافیکی ذر سالهای آتی کمک کند.
ایشان همچنین بر تسریع در عملیات بهسازی محور سردشت به بوکان , تهیه و پیشنهاد چند طرح شاخص اثرگذار در توسعه شهر سردشت در قالب طرح بازآفرینی شهری , اتمام مطالعات جامع مدیریت پسماند در شهرستان سردشت تاکید کرد.
ایشان همچنین بر توسعه طرح بیمه روستاییان و عشایر و بیمه مساکن روستایی نیز تاکید و گفت: برای گسترش صنعت بیمه روستایی و افزایش جمعیت تحت پوشش. بیمه خانوارهای روستایی براساس تدابیر مقام عالی استان اقدامات قابل توجهی انجام گرفته است و امسال از محل بیمه حوادث بیش از 7 میلیارد ریال به خانوارهای آسیب دیده از حوادث پرداخت شده است.
در ادامه جهانی فرماندار شهرستان سردشت , مدیران اجرایی استان و شهرستان , شهرداران سردشت و ربط هریک به بیان اقدامات و مشکلات و برنامه‌های در دست اجرا در حوزه های مختلف عمرانی , زیربنای و رفاهی دراین شهرستان پرداختند .
همچنین سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در این سفر از پروژه های مسکن مهر. سردشت , کمربندی شهر و پروژه درمانگاه تامین اجتماعی در حال ساخت شهر سردشت بازدید کرد.