مصطفوی در همایش یاری گران زندگی مبارزه با مواد مخدر :

اعتیاد سومین چالش استانی در حوزه مدیریتی است

اعتیاد سومین چالش استانی در حوزه مدیریتی است
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آدربایجان غربی اعتیاد را سومین چالش استانی در حوزه مدیریتی عنوان نمود و بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تاکید نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ 
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در همایش یاری گران زندگی، مبارزه با مواد مخدر که امروز با حضور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در سالن امام علی(ع) برگزار شد، گفت: سن اعتیاد در این استان در بخش مواد مخدر ۲۳ سال و در مصرف سیگار ۲۰ سال است.

علی مصطفوی افزود: با این آمار آذربایجان‌غربی در حوزه مصرف مواد مخدر در رتبه ۱۹ کشوری قرار دارد.

وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی یکی از راه‌های ورود مواد مخدر به اروپاست و همچنین در مسیر ورود مواد پیش‌ساز صنعتی به کشور قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سه درصد جمعیت آذربایجان‌غربی درگیر مواد مخدر و اعتیاد است، بیان کرد: با این آمار مواد مخدر سومین چالش آذربایجان‌غربی بعد از مسائل اشتغال و تورم است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر به معنای واقعی و عملی از نیازهای اساسی جامعه امروز است و باید راه‌کارهای عملی کردن آن شناسایی شود.

مصطفوی گفت: ترویج آموزش در مدارس، انجام کارهای فرهنگی و تبلیغی، هدفمند کردن هزینه کرد اعتبارات مربوطه، جلب همکاری مجامع بین المللی و تلاش برای ایجاد اردوگاه ماده ۱۶ از دیگر اهداف مهمی است که باید در اولویت فعالان این عرصه باشد.