معاون استاندار:

۵۰ درصد داروخانه های روزانه آذربایجان غربی در ایام عید باید فعال باشند/ تولیدکنندگان مردمی ماسک ملزم به رعایت دستور العمل های بهداشتی هستند

۵۰ درصد داروخانه های روزانه آذربایجان غربی در ایام عید باید فعال باشند/ تولیدکنندگان مردمی ماسک ملزم به رعایت دستور العمل های بهداشتی هستند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا می بایست علاوه بر داروخانه های شبانه روزی و بیمارستانی، ۵۰ درصد داروخانه های روزانه نیز در ایام عید فعال باشند از دستگاه های نظارتی خواست بر این روند نظارت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ بهنام شهدی در چهارمین روز از فروردین ماه در جلسه کمیته اقتصادی ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه در خصوص اقلامی چون دستکش و محلول و ژل های ضدعفونی مشکلی وجود ندارد گفت: برای تامین نیاز استان در خصوص ماسک نیز سناریوهای مختلفی پیش بینی شده و به زودی این موضوع نیز به ثبات لازم می رسد.

وی با قدردانی از اهتمام شکل گرفته از سوی گروه های مردمی برای تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی تصریح کرد: استفاده از این تولیدات نیازمند آن است که دستور العمل های بهداشتی در فرایند تولید و توزیع رعایت شود.

شهدی در خصوص ذخیره اقلام اساسی استان تا چند ماه آینده نیز گفت: پیش بینی های لازم برای تامین اقلام اساسی استان تا زمان شکست کرونا و پس از آن اندیشیده شده است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین از همراهی اتاق اصناف در خصوص تعطیلی کسب و کارهای غیرضروری در راستای اجرای پویش ۲۹۱۴ نیز قدردانی کرد و افزود: به طور قطع با همدلی و همراهی و اجرای دقیق مصوبات ملی و استانی می توانیم بر این بحران نیز فائق آییم.