همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر؛

آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های گازرسانی ارومیه با حضور استاندار آذربایجان غربی

آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های گازرسانی ارومیه با حضور استاندار آذربایجان غربی
همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر وبا حضور استندار آذربایجان غربی، آیین بهره برداری از طرحهای گازرسانی روستایی بصورت نمادین در روستای آغ بلاغ و حصار ارومیه آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایحان غربی و به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر ، بهره برداری از پروژه های گازرسانی به 15 روستا بصورت نمادین در روستای آغ بلاغ و حصار از روستاهای بخش مرکزی ارومیه آغاز شد .

استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با بیان اینکه یکی از مهمترین فلسفه های ایجاد نظام جمهوری اسلامی ، رفع محرومیت ها و تبعیضات است ، گفت : در این راستا و برای محرومیت زدایی علی رغم وجود مشکلات و تحریم ها ، اقدامات خوبی صورت گرفته ولی در شاخص ها همچنان از متوسط کشوری عقب هستیم و باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

شهریاری با بیان اینکه امروز 1086 روستای استان از نعمت گاز برخوردار هستند ، اظهار داشت : علی رغم کاهش صادرات نفتی و کاهش درآمدهای دولتی ، امسال نسبت به سال گذشته تخصیص بودجه خوبی داشتیم و خوشبختانه در همین ایام دهه مبارکه فجر 2700 میلیارد تومان پروژه در آذربایجان غربی افتتاح شد.

مقام عالی استان ادامه داد : آذربایجان غربی از نظر جمعیت چهار دهم درصد جمعیت کشور را در خود جای داده و 5 درصد نیز بودجه از سوی دولت به ما اختصاص می یابد و امسال در رشد بودجه ششمین استان کشور هستیم لذا دولت اهتمام ویژه ای برای محرومیت زدایی و رفع تبعیض دارد و امیدواریم در سالهای آتی اقدامات خوبی در استان علی الخصوص در نقاط محروم و کم برخوردار صورت گیرد.

استاندار آذربایجان غربی در خصوص رفع و پیگیری سایر مشکلات این دو روستا از جمله نبود راه مناسب ، طرح هادی ناتمام ، نبود معلم ، و تیرهای برق قول مساعد داد .