حضور توانمند آذربایجان غربی در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر

حضور توانمند آذربایجان غربی در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری از حضور توانمند آذربایجان غربی در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، عارف خدرلو با اشاره به آغاز بکار چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایرگفت: چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر با هدف معرفی ظرفیت ها و استعدادهای مناطق روستایی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

وی با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰۰ روستا در استان افزود: آذربایجان غربی در این دوره با حمایت های ویژه مقام عالی استان با توانمندی بالا شرکت کرده و در ۲۵ غرفه و یک خانه روستایی، ظرفیت ها و توانمندی های خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.

خدرلو ادامه داد: در این نمایشگاه ۱۹ خانه بوم گردی استان نیز معرفی می شود که می تواند نقش بسزایی را در جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری استان ایفا کند.

خدرلو در رابطه با اهداف برگزاری این نمایشگاه نیز گفت:  آگاهی‌بخشی در خصوص پتانسیل، ظرفیت‌ها و تولیدات روستایی، معرفی روستاهای نمونه، معرفی جاذبه‌های محلی نظیر آداب و رسوم، سبک زندگی روستایی، ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان روستایی و مصرف کنندگان و معرفی صنایع دستی و نقاط نمونه گردشگری روستایی و عشایری از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

گفتنی است چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور از ۲۴ لغایت ۲۷ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان است.