جشنواره "ایده‌ها و فرصت‌ها" از سوی قوه قضائیه برگزار می‌شود

جشنواره "ایده‌ها و فرصت‌ها" از سوی قوه قضائیه برگزار می‌شود
چهارمین جشنواره ایده ها و فرصت ها با هدف استفاده از ظرفیت هایی کارآفرینی اجتماعی توسط -معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به نقل از معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه؛ مهدی افتخاری افزود: این جشنواره امسال در سه محور اصلی طراحی نرم‌ افزار تلفن همراه، نرم‌ افزار رایانه‌ای، بازی رایانه‌ا ی، اسباب‌ بازی و انیمیشن و یک بخش ویژه برگزار می شود.
دبیر چهارمین جشنواره ایده ها و فرصت ها گفت: طراحی نرم‌ افزار تلفن همراه، نرم‌ افزار رایانه‌ ای، بازی رایانه ‌ای، اسباب ‌بازی وانیمیشن در حوزه­ های آموزش مهارت‌­های اجتماعی پایه به کودکان (پیش از دبستان)، آسیب­‌ها و جرایم فضای مجازی، جرایم اقتصادی و امور حقوقی، محورهای چهارمین جشنواره استارتاپی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه است که پیش رویداد آن اول دی امسال و رویداد اصلی دهم تا سیزدهم بهمن در تهران برگزار خواهد شد.
وی افزود: علاقه­ مندان و ایده پردازان می توانند با ثبت نام در سایت www.festivalidea.ir در دو بخش دانش آموزی و آزاد تا نیمه دوم دی شرکت کنند.
دبیر این جشنواره گفت: در پایان جشنواره،​ سه تیم در بخش آزاد برگزیده و یک تیم در بخش دانش‌آموزی منتخب خواهند شد که فرصت حضور در مرکز نوآوری معاونت هم برای آنها فراهم خواهد شد.
افتخاری ادامه داد: 1480 نفر در قالب370 تیم در سومین دوره از جشنواره ملی فرصت ها و ایده ها (استارتاپ) ثبت نام کرده بودند، 225 تیم به مرحله میانی و از میان آنان، 65 تیم به مرحله پایانی راه یافتند که با این عدد، رکورد کشور در حوزه استارتاپی شکسته شد.
جشنواره استارتاپ به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرایم مختلف و به منظور حمایت از کارآفرینی اجتماعی، تشخیص یک مشکل اجتماعی و استفاده از مفاهیم واصول کارآفرینی برای ایجاد تغییر برگزار می ­شود.
نخستین جشنواره استارتاپی این معاونت 14 تا 16 بهمن سال 94 در تهران، دومین جشنواره در منطقه آزاد کیش در سال 95 و سومین جشنواره در دانشگاه شریف در سال 96 برگزار شد.