تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر غنی سازی اوقات فراغت جوانان

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر غنی سازی اوقات فراغت جوانان
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر لزوم برنامه ریزی دقیق و اصولی برای پربارکردن و غنی سازی اوقات فراغت جوانان تاکید نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی در سی و یکمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که امروز در استانداری برگزار شد، با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب برای پر کردن اوقات فراغت جوانان افزود: دستگاه‌های اجرایی مرتبط به این امور باید با برنامه ریزی دقیق زمینه این امر را فراهم کنند.
وی با بیان اینکه کشور ما کشوری جوان است و مسائل و مشکلات زیادی پیش روی جوانان وجود دارد ، گفت : اداره کل ورزش و جوانان به عنوان دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان صادقانه باید این مشکلات را احصا و برای رفع و حل آنها اولویت بندی های لازم را انجام دهد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ، اشتغال، ازدواج، تحصیل و برنامه های اوقات فراغت را به ترتیب از جمله مسائل و مشکلات پیش روی جوانان عنوان کرد و اظهار داشت: برای رفع مشکلات جوانان باید برنامه ریزی های لازم انجام و تقسیم کار توسط دستگاههای مرتبط صورت گیرد.

مصطفوی در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره نمود و گفت: در این بیانیه مقام معظم رهبری در خصوص جوانان مطالب ارزنده ای را بیان داشته اند که راه اندازی هزاران شرکت دانش بنیان، هزاران واحد دانشگاهی، فارغ التحصیلی میلیونها نفر جوانان تحصیل کرده، دهها طرح بزرگ از قبیل چرخه سوخت هسته ای، سلولهای بنیادین، نانوتکنولوژی و بسیاری از طرحهایی که در این چهل سال گذشته اتفاق افتاده است .

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی استان در استفاده از جوانان در حوزه های مدیریتی جدیت داشته باشند، افزود: جوانان ما تحصیل کرده و هوشیارهستند و باید از این موقعیت به عنوان فرصت استفاده کنیم زیرا اگر کارها به جوانان سپرده شود، کشور به بهترین نحو اداره و کارها به نتیجه می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه جوانان کشور توانستند دوران دفاع مقدس را به بهترین نحو مدیریت کنند، بیان کرد: اعتماد به جوانان بسیاری از مشکلات را حل و فصل می‌کند و باید به آنها اعتماد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای باید زمینه مهارت آموزی جوانان را فراهم کند، گفت: با تدوین برنامه‌ها می‌توان مهارت آموزی را در بین جوانان افزایش داد.

آسیب شناسی مشکلات جوانان در جامعه، ارائه دستور کار مشخص برای جلسات، ارائه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه جوانان در خصوص مصوبات ستاد ساماندهی جوانان از جمله مصوبات این جلسه بود.