اعتیاد سومین چالش استانی در حوزه مدیریتی است

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آدربایجان غربی اعتیاد را سومین چالش استانی در حوزه مدیریتی عنوان نمود و بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تاکید نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ 
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در همایش یاری گران زندگی، مبارزه با مواد مخدر که امروز با حضور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در سالن امام علی(ع) برگزار شد، گفت: سن اعتیاد در این استان در بخش مواد مخدر ۲۳ سال و در مصرف سیگار ۲۰ سال است.

علی مصطفوی افزود: با این آمار آذربایجان‌غربی در حوزه مصرف مواد مخدر در رتبه ۱۹ کشوری قرار دارد.

وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی یکی از راه‌های ورود مواد مخدر به اروپاست و همچنین در مسیر ورود مواد پیش‌ساز صنعتی به کشور قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سه درصد جمعیت آذربایجان‌غربی درگیر مواد مخدر و اعتیاد است، بیان کرد: با این آمار مواد مخدر سومین چالش آذربایجان‌غربی بعد از مسائل اشتغال و تورم است و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر به معنای واقعی و عملی از نیازهای اساسی جامعه امروز است و باید راه‌کارهای عملی کردن آن شناسایی شود.

مصطفوی گفت: ترویج آموزش در مدارس، انجام کارهای فرهنگی و تبلیغی، هدفمند کردن هزینه کرد اعتبارات مربوطه، جلب همکاری مجامع بین المللی و تلاش برای ایجاد اردوگاه ماده ۱۶ از دیگر اهداف مهمی است که باید در اولویت فعالان این عرصه باشد.