نیازهای سالمندان در آذربایجان‌غربی احصا شود

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: نیازهای اصلی سالمندان برای ادامه حضور و فعالیت در جامعه بررسی و احصاء شود تا این قشر با مشکلات کمتری مواجه شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی به نقل از خبرگزاری ایرنا، هادی طباطبایی روز شنبه در نخستین جلسه شورای ساماندهی سالمندان آذربایجان‌غربی افزود: باید شرایط و وضعیت جامعه براساس نیاز سالمندان بررسی شود و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا مشارکت‌های لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه سالمندی، مسئله ای اجتماعی است، ادامه داد: پنجره جمعیتی ما به سمت میانسالی حرکت می‌کند و باید شرایط و زیرساخت‌های جامعه برای حضور این قشر فراهم گردد.

وی تاکید کرد: اگر امروز تدابیر لازم اندیشیده نشود و زیرساخت‌های لازم فراهم نشود در سال‌های آینده با چالش اساسی در این حوزه روبرو خواهیم شد.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: برنامه‌ریزی و ایجاد محیطی مناسب در زمینه‌های مختلف برای رفاه حال سالمندان از اهداف و اولویت‌های شورای سالمندان است.

طباطبایی اظهار داشت: توجه به این دوران و برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی و مناسب‌سازی محیط شهری و اداری برای حضور موثر و مفید سالمندان در همه عرصه‌های اجتماعی ضروری است.

وی تاکید کرد: در مرحله نخست باید خدمات عمومی سالمندان مدنظر و مورد تاکید باشد زیرا سالمندان نیازهای متفاوتی در جامعه دارند.

وی ادامه داد: فعالان عرصه فرهنگ و هنر می‌توانند برای سالمندان جامعه برنامه‌های متنوع و شادی را اجرا کنند و متولیان و مسئولان مرتبط اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.

وی گفت: برنامه‌ریزی لازم برای حضور گروه‌های فرهنگی بعد از ایام محرم در مراکز نگهداری سالمندان انجام شود تا برنامه شاد و متنوع را به اجرا بگذارند.

پیگیری برچسب‌های سالمندان در اتوبوس‌های درون شهری با هماهنگی شهرداری، اجرای برنامه‌های فرهنگی با هماهنگی اداره‌ کل ارشاد و بررسی نیازهای جامعه سالمندان از مصوبه‌های این جلسه بود.