‍‍ با حضور معاون استاندار آذربایجان غربی؛

سرپرست فرمانداری سلماس معرفی شد

سرپرست فرمانداری سلماس معرفی شد
در مراسمی با حضور امام جمعه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل دفتر سیاسی استانداری، نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری این شهرستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با تاکید بر اینکه بحث انتصابات اداری همواره وجود داشته و هدف بهبود روند خدمت رسانی به مردم است گفت: اتفاقات خوبی در دولت تدبیر و امید در سلماس رخ داده و امید داریم با توجه به سوابق سرپرست فرمانداری این روند تقویت شود.

وی با قدردانی از نقش و جایگاه مردم سلماس در مسیر همراهی با سیاستهای نظام و دولت تدبیر و امید تصریح کرد: نقش آفرینی مردم سلماس در برهه های مختلف همواره زبانزد بوده است.

معاون استاندار در ادامه به وضعیت استان در کرونا اشاره کرد و افزود : استان در شرایط ویژه از نظر ابتلا به کرونا قرار دارد و لحظه ای غفلت در این خصوص می تواند زحمات چندین ماهه کادر زحمتکش درمان و سلامت را به هدر دهد. در شرایط امروزی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک مطمئن ترین راهکار پیشگیری است.

وی مشارکت مردم در بحث کمک های مومنانه را جلوه ای درخشان از حس وحدت و همدلی عنوان کرد و گفت: با همراهی همه ارکان استان بسته های معیشتی در قالب کمک های مومنانه برای حمایت از اقشار آسیب پذیر تدارک و توزیع شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هفته دولت را در پیش داریم، بر ضرورت تدوین برنامه های جامع جهت آگاهسازی عمومی از دستاوردهای دولت تاکید کرد و افزود: دستاوردهای درخشانی به همت خدمتگزاران مردم در دولت انجام شد که می طلبد دستگاه های اجرائی با بهره گیری از همه ظرفیت های اطلاع رسانی نسبت به معرفی این اقدامات شاخص که نقش موثری در بهبود روند توسعه استان داشته اقدام نمایند.

مصطفوی گفت: نجات دریاچه ارومیه، ایجاد زیرساخت های توسعه ای، درمانی و خدماتی و اجتماعی از جمله شاخص ترین اقدامات بوده است.

وی در ادامه به برنامه های توسعه شهری در سلماس اشاره کرد و گفت: طرح تبدیل دو روستای ملحم و سیلاب سلماس به نقاط شهری توسط استانداری انجام شده و امیدواریم روند اداری آن تمام شده و به زودی تبدیل به شهر شوند.

معاون استاندار با اشاره به اینکه امروزه تجارت مرزی و مراودات تجاری با کشورهای همسایه مهمترین مسئله کشور در شرایط ظالمانه تحریم است افزود: مصوبات و موافقت های لازم با بازگشایی مرز کوزه رش صورت گرفته اما مسئله مهمتر رضایت کشور ترکیه برای این امر است که در این خصوص رایزنی ها از مجاری مختلف در حال انجام است. 

در ادامه از خدمات مرتضی اصغری فرماندار سابق قدردانی و علی اکبر عسگری به عنوان سرپرست فرمانداری سلماس منصوب شد.