در نشست بررسی مسائل و مشکلات تعاونی ها عنوان شد؛

استاندار: ظرفیت های اقتصادی آذربایجان غربی برای مشارکت تعاونی ها باید مهیا شود/ لزوم نظارت و حسابرسی جدی بر عملکرد مالی تعاونی ها/ تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استان باید بطور کامل تخصیص یابد

استاندار: ظرفیت های اقتصادی آذربایجان غربی برای مشارکت تعاونی ها باید مهیا شود/ لزوم نظارت و حسابرسی جدی بر عملکرد مالی تعاونی ها/ تسهیلات اشتغال پایدار روستایی استان باید بطور کامل تخصیص یابد
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان ظرفیت های ویژه ای برای توسعه اقتصادی دارد گفت: باید این ظرفیت ها برای سرمایه گذاری و مشارکت تعاونی ها مهیا شود تا بتوان به اشتغال مطلوب دست یافت.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات تعاونی های استان با حضور معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه بخش تعاون هنوز بخوبی نتوانسته در فرآیندهای اقتصادی کشور ایفای نقش کند افزود: اگر چه بسترهای قانونی برای شکوفایی بخش تعاون فراهم است اما به انحراف رفتن کارکرد عمده تعاونی ها اعتماد عمومی نسبت به آنها خدشه دار شد.

وی گفت: ظرفیت های اقتصادی استان بستر مناسبی برای مشارکت تعاونی هاست اما تاکنون در این زمینه کوتاهی شده است.

استاندار آذربایجان غربی تشکیل شرکت های تعاونی  توسعه و عمران شهرستانها را از جمله برنامه های اولویت دار برشمرد و گفت: در صورت اختصاص خط اعتباری ویژه این تعاونی ها می توانند فرصت خوبی برای برقراری عدالت باشند.

شهریاری، تخصیص عادلانه سهم استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را نیز خواستار شد و افزود: آذربایجان غربی جزو استان های موفق در جذب این تسهیلات است و وزارت تعاون باید سهم استان را بطور عادلانه پرداخت کند.

وی در ادامه بر ضرورت نظارت و حسابرسی جدی بر فرآیندهای مالی شرکت های تعاونی ها تاکید کرد.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه از تخصیص ۳۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای پروژه های تعاونی متقاضی و ماده ۵۶ برای آذربایجان غربی خبر داد.

کبیری توسعه بخش تعاون و احصای مشکلات را از جمله اهداف سفرهای استانی دانست و گفت: بیشتر مشکلات تعاونی ها بخاطر نبود شفافیت نظام مند علیرغم فراهم بودن بستر قانونی عنوان کرد.

وی ادامه داد: برای ارتقای فرایند نظارت بر کارکرد تعاونی ها اعتبارات نظارت و حسابرسی ۱۲ برابر شده است.