استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان:

رعایت ضوابط قانونی در تجاری سازی بخشی از فضاهای آموزش و پرورش الزامی است

رعایت ضوابط قانونی در تجاری سازی بخشی از فضاهای آموزش و پرورش الزامی است
استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: ضوابط قانونی در تجاری سازی بخشی از فضاهای آموزش و پرورش باید رعایت شود.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: ضوابط قانونی در تجاری سازی بخشی از فضاهای آموزش و پرورش باید رعایت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در نهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که عصر روز شنبه در محل استانداری برگزار شد، در رابطه با دستور کار جلسه با موضوع آیین نامه اجرایی ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزش و پرورش گفت: هدف از این آیین نامه، استفاده بهینه از امکانات موجود در آموزش و پرورش در جهت درآمدزایی برای تکمیل فضاهای نیمه تمام و ایجاد فضاهای جدید آموزشی است.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت ضوابط قانونی در تجاری سازی بخشی از فضاهای آموزش و پرورش افزود: برای این موضوع، مدارسی باید در نظر گرفته شوند که فضای مازاد در اختیار دارند و طوری نباشد که تغییر کاربری، منجر به کاهش فضای تفریحی دانش آموزان شود.

شهریاری در ادامه در خصوص ساخت مدارس استثنایی در استان گفت: بر اساس نیازسنجی های انجام گرفته، 14 واحد آموزش استثنایی برای استان مورد نیاز است که از ابتدای سال 98، ساخت این 14 واحد در استان آغاز می شود و امیدواریم تا پایان شهریور ماه، به بهره برداری برسند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تخصیص 540 میلیون تومان به مراکز آموزش استثنایی در استان برای خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز موافقت نمود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: 63 هزار متر مربع فضای مازاد آموزشی در استان برای تغییر کاربری و نیز تجاری سازی با هدف درآمدزایی شناسایی و معرفی شده است.

ابراهیم محمدی با بیان اینکه این فضاها اغلب در مسیر خیابان های اصلی و پرتردد قرار دارد، گفت: در صورتی که مراحل قانونی آنها طی شود و به تایید کمیسیون ماده پنج برسد، اقدامات لازم درباره آنها انجام می شود.

وی افزود: با تجاری سازی بخشی از محدوده های برخی مدارس که فضای مازاد بسیار دارند، می توان درآمد مناسبی برای این نهاد با هدف تامین برخی نیازها کسب کرد.

انتهای پیام /*