استاندار آذربایجان‌غربی:

کشاورزی و صنایع وابسته پیشران توسعه اشنویه است / اعتبارات را به سمت مزیت‌های شهرستان‌های مختلف سوق می دهیم

کشاورزی و صنایع وابسته پیشران توسعه اشنویه است / اعتبارات را به سمت مزیت‌های شهرستان‌های مختلف سوق می دهیم
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اشنویه در حوزه کشاورزی ظرفیت بسیار قابل توجهی دارد، گفت: این بخش به همراه صنایع وابسته، پیشران توسعه شهرستان است که باید از همه ظرفیت‌ها برای این منظور استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در جمع فعالان اقتصادی اشنویه افزود: اشنویه یکی از شهرستان‌های برخوردار بوده و باید از نظر شاخص‌های توسعه در ردیف اولین شهرستان‌هایی باشد که از محرومیت خارج می‌شود.

وی اضافه کرد: در صدد هستیم که اعتبارات را به سمت مزیت‌های شهرستان‌های مختلف سوق دهیم که در این خصوص، مزیت‌های اشنویه هم در دستور کار و مورد توجه است.

معتمدیان خاطرنشان کرد: نقشه راه برای توسعه اقتصادی در همه مناطق با توجه به مزیت‌ها تهیه و در کنار آن، باید به سمت بهره وری به ویژه در بخش کشاورزی حرکت کنیم.

وی گردشگری را از دیگر مزیت‌های اشنویه عنوان کرده و ادامه داد: همه روستاهای اشنویه می‌تواند میزبان طرح بوم‌گردی باشند و در این راستا با زمینه سازی دولت، بخش خصوصی وارد شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه نباید به سمت خام فروشی به ویژه در حوزه کشاورزی برویم، گفت: تولید نباید به خام فروشی منجر شود بلکه باید ارزش افزوده ایجاد کرده و سپس صادر شود و در این خصوص در اشنویه سرمایه گذاری لازم صورت گیرد.

معتمدیان با بیان اینکه آذربایجان غربی در ماه‌های اخیر میزبان سرمایه گذاران بخش‌های مختلف بوده، افزود: در کنار دیگر بخش‌ها، بزرگترین پایانه محصولات صادراتی کشور را در ارومیه راه‌اندازی می‌کنیم که فعالان اشنویه‌ای هم می‌توانند از مزیت‌های آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه اشنویه در حوزه زیرساختی نیز توسعه خوبی داشته، تاکید کرد: این توسعه در برق، راه روستایی و گاز خوب بوده و امسال همه روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: از محل مصوبات سفر رئیس جمهور، 2300 میلیارد تومان برای مدرسه سازی در این استان اختصاص یافت که 600 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در دولت سیزدهم بررسی های جامع در استان انجام می‌دهیم و شاخص‌های عقب افتادگی شهرستان‌های مختلف را تعیین کرده و برای عبور از محرومیت اقدام می‌کنیم.

معتمدیان با اشاره به تخصیص هشت هزار میلیارد تومان اعتبار به استان در سال گذشته، اضافه کرد: پارسال همچنین یک هزار و 500 طرح عمرانی، خدماتی و بهداشتی در استان افتتاح شد.

وی افزود: جهت گیری دولت در جهت تسهیل و روان سازی اقدامات با وجود مشکلات و محدودیت‌های تامین منابع مالی است و با سخت کوشی تولیدگران به عنوان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی، می‌توانیم به اهداف خود بیش از پیش دست یابیم.

وی تصریح کرد: اتمام طرح‌های اقتصادی نیمه تمام در صدر اهداف ما قرار دارد و باید به سرعت این طرح‌ها به اتمام برسد و نتایج آن را ببینیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در سال گذشته از همه شهرستان‌ها، همه شهرها و 300 روستا در قالب سفر شهرستانی بازدید کردیم، یادآور شد: این امر نشان می‌دهد که مدیران ما میدانی هستند و دنبال مشکلات هستیم تا آنها را شناسایی کرده و حل کنیم.

در این جلسه فعالان اقتصادی اشنویه به بیان مشکلات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند.