تصویب تشکیل 7 کمیته زیرمجموعه ستاد ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر سواحل و تفرجگاههای استان در جلسه امروز این ستاد

تصویب تشکیل 7 کمیته زیرمجموعه ستاد ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر سواحل و تفرجگاههای استان در جلسه امروز این ستاد
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی از تشکیل 7 کمیته زیرمجموعه ستاد ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر سواحل و تفرجگاههای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در جلسه ستاد ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر سواحل و تفرجگاههای استان که امروز در استانداری برگزار شد، از تشکیل 7 کمیته زیر مجموعه این ستاد خبر داد و اظهار داشت: تشکیل این کمیته ها برای بررسی تخصصی موارد مربوط به ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه خواهد بود و هر یک موظف هستند برنامه های پیشنهادی و اجرایی خود را تا یک هفته ارائه نمایند.
کمیته محیط زیست با مسئولیت اداره کل محیط زیست، کمیته بهداشتی و درمانی با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی، کمیته امداد و نجات با مسئولیت هلال احمر، کمیته گردشگری و امور رفاهی با مسئولیت میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته زیرساخت و بهسازی با مسئولیت معاونت امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی، کمیته انتظامی با مسئولیت نیروی انتظامی و همچنین کمیته فرهنگی و تبلیغی با مسئولیت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 7 کمیته ای است که مصطفوی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه بر تشکیل آن تاکید نمود. 

وی با بیان اینکه سه شهرستان آذربایجان غربی، شامل ارومیه، نقده و میاندآب جزو شهرهای ساحلی هستند بر تشکیل این ستاد و کمیته های زیرمجموعه در فرمانداری این سه شهرستان تاکید نمود .
مصطفوی، حفظ جان انسانها و تصمیم گیری برای کاهش حوادث و تلفات، برنامه ریزی برای ایجاد برنامه های فرهنگی، ورزشی در ساحل و تصمیم گیری برای جداکردن محل شنا برای مردان و زنان در ساحل دریاچه ، اتخاذ تمهیدات لازم برای رعایت نکات بهداشتی در خصوص بیماری کرونا، تامین امنیت و توسعه زیرساختها و عمران سواحل دریاچه ارومیه را از اهداف برگزاری و تشکیل ستاد ساماندهی و هماهنگی و نظارت بر سواحل و تفرجگاههای استان عنوان نمود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت خوب دریاچه ارومیه نسبت به چند سال گذشته ، گفت: طرح جامع گردشگری دریاچه ارومیه با حضور مشاورین توانمند از سوی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در حال مطالعه و بررسی است و محلی برای شنا، موزه دریاچه، تالارهایی برای برنامه های فرهنگی، هنری در جوار دریاچه، گردشگری در جزایر دریاچه، قایق سازی، اسکله سازی ، کشتی تفریحی از مواردی است که در قالب این طرح جامع گردشگری گنجانده شده است و با عملیاتی و اجرایی شدن آن در اقتصاد و تولید اشتغال استان مسلما تاثیر بسزایی خواهد داشت.
آیدین رحمانی با بیان اینکه  با تدابیر خوب دولت تدبیر و امید واقدامات خوبی که صورت گرفته در سالهای آتی آب دریاچه ارومیه به تراز اکولوژیکی خود می رسد، اظهار امیدواری کرد با ارائه طرح جامع گردشگری دریاچه ارومیه و تصویب آن در شورای زیربنایی استان، زمینه بهره مندی حداکثری از دریاچه ارومیه فراهم می شود.

وی به ساماندهی نقاط گردشگری دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت : در این خصوص نیاز است سریعا تصمیم گیری های لازم صورت گیرد و برای فراهم نمود ن زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذار برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت گیرد.