با حضور استاندار آذربایجان غربی

آغاز بهره برداری همزمان از پروژه های آبرسانی شهری و روستایی آذربایجان غربی

آغاز بهره برداری همزمان از پروژه های آبرسانی شهری و روستایی آذربایجان غربی
در نهمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور استاندار آذربایجان غربی، بهره برداری همزمان از پروژه های آبرسانی شهری و روستایی در استان آذربایجان غربی آغاز شد.

 

پروژه های افتتاحی آبرسانی شهری شامل رفع کمبود آب شرب شهرهای پیرانشهر، بوکان و منطقه استقلال شهر مهاباد، تامین فشار و کمبود آب شرب زمین های توحید، مسکن مهر طرزیلو و خطوط رفت و برگشت مخزن عباس آباد شهر ارومیه است که برای اجرای آنها یک هزار و 175 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و با تحت پوشش قرار گرفتن 350 هزار نفر جمعیت شهری، یک هزار و 210 لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شرب افزوده شد.

 

تامین آب آشامیدنی روستاهای عزت آباد، کورابلاغ و دانابلاغ شوط، بریس سردشت، ملحم و ینگجه سلماس، نازک علیا پلدشت، باراجوق، صالح آباد و مجتمع صالح آباد ارومیه و ذمه، الک آباد و حیدرآباد اشنویه نیز از جمله پروژه های آبرسانی مورد بهره برداری قرار گرفته در روستاهای آذربایجان غربی بود که برای اتمام آنها 385 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

 

با بهره برداری از این پروژه ها، هشت هزار و 383 نفر جمعیت روستایی از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

 

در مراسمی که به همین مناسبت ترتیب یافته بود، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بهره برداری از طرح های مختلف عمرانی و اقتصادی در مناطق مختلف کشور در این ایام مبارک اظهار داشت: با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان و علیرغم محدودیت های مالی در کشور، اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی نشان از اهمیت و توجه نظام اسلامی و دولت به زندگی مردم دارد. 

 

محمدصادق معتمدیان با اشاره به افزایش چشمگیر اعتبارات شرکت آب و فاضلاب گفت: امسال با همه مشکلات و با پیگیری های انجام شده توسط نمایندگان مردم استان در مجلس و توجه ویژه دولت، شاهد رشد 8 برابری اعتبارات شرکت آب و فاضلاب استان هستیم. 

 

وی گفت: با اختصاص 967 میلیارد تومان از محل اعتبارات محرومیت زدایی، 379 روستای استان در یک برنامه سه ساله از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

 

استاندار آذربایجان غربی به دیدار و جلسه اخیر خود و مجمع نمایندگان استان با وزیر نیرو نیز اشاره کرد و افزود: با هماهنگی های به عمل آمده در دیدار با وزیر نیرو و تامین اعتبار لازم، 130 روستای باقیمانده نیز در ردیف طرح های آبرسانی قرار خواهند گرفت.