برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفولانزا به ریاست معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفولانزا به ریاست معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی
جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفولانزا با حضور دستگاههای عضو به ریاست معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه ضمن تاکید بر آگاهسازی عمومی از طریق رسانه ملی و فضای مجازی در خصوص راهکارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری آنفولانزا تصریح کرد: اطلاع یابی از شیوه های پیشگیرانه در خصوص بیماری ها سهم بسزایی در کاهش هزینه های درمان به همراه دارد.

علی مصطفوی با اشاره آمادگی مراکز درمانی و بهداشتی استان افزود: خانواده ها و گروه های حساس نیز می بایست الزمات پیشگیرانه را رعایت نمایند.

وی از مسئولین مربوطه خواست تا با رصد وضعیت آلودگی هوا، امکانات درمانی و بهداشتی و نیز تقویت آگاهسازی عمومی نسبت به کاهش دغدغه های عمومی اقدام نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز با اشاره اینکه وضعیت شیوع این بیماری در استان عادی است، رعایت بهداشت فردی را بهترین راه برای پیشگیری دانست و گفت:والدین نسبت به آموزش رعایت نکات بهداشتی به دانش آموزان اقدام کنند و در صورت بروز بیماری ضمن مراجعه به پزشک استراحت کودک و استفاده از مایعات فراوان را در دستور کار قرار دهند.

جواد آقازاده بهداشت فردی به خصوص شستشوی منظم دست با مواد ضد عفونی، پرهیز از دیده بوسی، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه با دستمال و عدم حضور در محل کار تا زمان پشت سر گذاشتن زمان حاد بیماری را از راهکارهای اصلی برای پیشگیری از این بیماری دانست.

در این جلسه دستگاههای عضو گزارشی از فعالیتهای پیشگیرانه ارائه نمودند.