برگزاری جلسه همگرایی دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی انقلاب اسلامی

برگزاری جلسه همگرایی دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی انقلاب اسلامی
جلسه همگرایی دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی انقلاب اسلامی با حضور نمایندگان دستگاههای فرهنگی در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، در جلسه ای که به همت اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و در راستای تهیه دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه  ارومیه برگزار شد در خصوص راههای ایجاد همگرایی نسبت به تهیه دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی تبادل نظر و رهنمودهای لازم ارائه شد .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در این جلسه با اشاره به آسیب های اجتماعی مبتلایه جامعه ، گفت: مباحث فرهنگی باید تعهدی باشد و در این خصوص همه باید احساس مسئولیت کنند و با عمل به وظایف خود برای پیشگیری و درمان آسیب ها تلاش نمایند و پاسخگو باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: در خصوص مسائل و مباحث مرتبط با آسیب های اجتماعی باید از اساتید و کارشناسان دلسوز به مسائل جامعه  نظرسنجی و ایده ها و مطالب استخراج و آنالیز شوند.

وی با اشاره اینکه در بخش فرهنگی در چهل سال گذشته اقدامات شاخص و خوبی صورت گرفته ، اظهار داشت : متاسفانه این اقدامات در بسیاری از موارد ثبت نشده و آن طور که باید به این مباحث پرداخت نشده بطوری که در برخی موارد مدیران نیز از نتیجه اقدامات اطلاع ندارند لذا این اقدامات و موفقیت ها باید ثبت شود .

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در این جلسه به بیان مبانی فرهنگی و دینی جامعه اسلامی پرداخت و نقش روحانیت را در گسترش و تقویت مبانی دینی و فرهنگی موثر و مفید قلمداد نمود.

شهلا تاجفر با اشاره به نقش روحانیت در خنثی سازی توطئه های فرهنگی در طول 40 ساله انقلاب ، گفت : گسترش فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی ، به ویژه وجود آسیب های اجتماعی که جامعه امروز را درگیر خود کرده و امروز یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری است و توجه و دقت نظر مسئولین و مشارکت های همگانی را می طلبد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی افزود : برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند خط مشی گذاری های فرهنگی اجتماعی هستیم و داشتن استراتژی  فرهنگی لازمه این خط مشی گذاری است .

وی همچنین در این جلسه پیشنهاد تهیه تقویم فرهنگی اجتماعی با لحاظ مناسبت های فرهنگی برای سال 98  در راستای جلوگیری و  پرهیز از موازی کاری و هدر رفت منابع از طریق شورای فرهنگ عمومی استان را داد .