استاندار آذربایجان غربی:100 میلیارد ریال برای رفع محرومیت از تکاب اختصاص یافت

استاندار آذربایجان غربی:100  میلیارد ریال برای رفع محرومیت از تکاب اختصاص یافت
استاندار آذربایجان غربی گفت: 100 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات توازن استانی برای کاهش مشکلات زیرساختی، رفع محرومیت و ارتقای شاخص های توسعه تکاب اختصاص یافت.

«محمد مهدی شهریاری» در حاشیه سفر یک روزه به تکاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این شهرستان جزء 31 شهر محروم کشور است، افزود: مدیریت اجرایی آذربایجان غربی همواره دغذغه محرومیت زدایی از تکاب را داشته و تلاش کرده است با تخصیص اعتبار ویژه وضعیت این شهرستان را به جایگاه واقعی خود برساند.

وی با بیان اینکه این اعتبار علاوه بر اعتبارات شورای توسعه و برنامه ریزی استان به صورت ویژه به تکاب تخصیص یافته است و در شورای برنامه ریزی شهرستان به ریاست فرماندار بین طرح های توسعه ای توزیع خواهد شد، اظهار داشت: در شورای برنامه ریزی آذربایجان غربی، یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل محور تکاب - دندی - زنجان مصوب شد که با اعتبارات سازمان گسترش معادن صنایع معدنی کشور (ایمیدرو) مجموع اعتبارات طرح توسعه این محور به 2 هزار میلیارد ریال می رسد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی برای توسعه زیرساخت های فرهنگی و تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری تکاب در جلسه شورای برنامه ریزی استان نیز اضافه کرد: در این جلسه همچنین 100 میلیارد ریال اعتبار برای مقدمات اجرای طرح فاضلاب شهری این شهرستان تخصیص یافت.

شهریاری ادامه داد: علاوه بر این 184 میلیارد ریال اعتبار نیز برای احداث شبکه آبیاری اراضی پایاب سد ساروق تکاب در نظر گرفته شد.

وی بیان کرد: در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان غربی در سال 1398 که با توجه به محرومیت و عقب ماندگی های فراوان تکاب در این شهرستان برگزار شد، نیازمندی ها و اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح های توسعه ای شهرستان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که امید است موجب رفع چهره محرومیت از این شهرستان غنی و دارای ظرفیت های فراوان شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: مشکلات جاده ای و تکمیل بیمارستان 64 تختخوابی نیمه تمام تکاب را به صورت ویژه پیگیری می کنیم و توسعه زیرساخت های گردشگری و احداث صنایع پایین دستی در معادن طلای این شهرستان نیز در دستور کار مدیریت اجرایی استان قرار دارد.