ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی برگزار شد

ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی برگزار شد
ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد.

ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه از حضور پرشور مردم استان در راهپیمایی اربعین قدردانی کرد.

وی افزود: حضور پرشور مردم آذربایجان غربی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی بیانگر عشق و علاقه به ائمه اطهار(ع) و همچنین اتحاد و یکپارچگی آنان در ناکام کردن اهداف و ترفندهای دشمنان اسلام و انقلاب است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه از برگزاری هفته کتاب در ارومیه خبر داد و گفت: هفته کتاب ارومیه از 23 لغایت 30 آبان برگزار می شود لذا از دستگاه های فرهنگی استان انتظار می رود همکاری لازم را در جهت هرچه باشکوهتر برگزار کردن این رویداد فرهنگی داشته باشند.

مصطفوی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی استان در ترکیه نیز گفت: این هفته قرار بود اوایل آبان امسال در ارزروم ترکیه برگزار شود که با هدف برنامه ریزی بهتر و برگزاری مطلوب تر به تعویق افتاده و زمان جدید برگزاری آن اعلام می شود.

مصطفوی در بخش دیگری از سخنان خود به آثار فرهنگی و کارکردهای اینترنت و فضای مجازی اشاره کرد و گفت: اینترنت و فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت است که لازم است با سه رویکرد آموزش، تولید محتوا و شناسایی به موقع آسیب ها، ضمن پیشگیری از بروز آثار منفی، استفاده بهینه و مثبتی را از این ظرفیت بویژه در جهت ارتقای اخلاق و معنویت در جامعه داشته باشیم.

وی افزود: کارگروه فضای مجازی در استان با ریاست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده که  هدف آن هم افزایی دستگاه های اجرایی مختلف، نهادها و بخش خصوصی و استفاده از فرصت‌ها و پیشگیری از آسیب های این حوزه است.

اعضای شورای فرهنگ عمومی استان نیز در این جلسه دیدگاه های خود را در ارتباط با فرصت ها و آسیب های فضای مجازی مطرح کردند.