در راستای توسعه کشاورزی؛

امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی ۱۰ میلیون دلاری در آذربایجان غربی

امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی ۱۰ میلیون دلاری در آذربایجان غربی
در مراسمی با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاونین وزیر جهاد کشاورزی و سرمایه گذار خارجی تفاهمنامه سرمایه گذاری خارجی ۱۰ میلیون دلاری در حوزه سورتینگ و بسته بندی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ استاندار شهریاری در این مراسم با اشاره به جایگاه استان در تولید محصولات کشاورزی تصریح کرد: یکی از ملزومات شکوفایی و بهره وری بخش کشاورزی ایجاد صنایع سورتینگ و بسته بندی است.

وی گفت: ارزآوری و رشد صادرات محصولات کشاورزی استان رابطه مستقیم با نحوه بسته بندی دارد.

شهریاری افزود: سالانه یش از ۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید می شود که یک میلیون و پانصد هزار تن آن متعلق به سیب است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به رویکرد جدی استان برای جذب سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی گفت: تسهیل مراحل سرمایه گذاری توسط کمیته ویژه ای در استان انجام می گیرد و به دنبال این امر شاهد افزایش درخواست های سرمایه گذاری هستیم.

شهریاری بر ایجاد کشاورزی پایدار، تکمیل طرح های نیمه تمام،‌توسعه گلخانه ها و تکمیل زنجیره تولید تاکید کرد و افزود: راه توسعه کشاورزی در زیربخش های مختلف به ویژه مقوله زنجیره تولید جذب سرمایه گذار و رفع موانع فراروی آنهاست.

در این جلسه تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۱۰ میلیون دلار در بخش سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی به امضا رسید.