بررسی مسائل و مشکلات بازارچه صنم بلاغی پلدشت به ریاست معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی

بررسی مسائل و مشکلات بازارچه صنم بلاغی پلدشت به ریاست معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی
مسائل و مشکلات بازارچه صنم بلاغی پلدشت در جلسه ای به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، بهنام شهدی در جلسه بررسی مشکلات بازارچه مرزی صنم بلاغی که امروز در فرمانداری پلدشت برگزار شد، گفت: از ۶ بازارچه مرزی استان، ۴ بازارچه بر اساس مصوبه هیات وزیران در سال ۹۶ در گمرمات ادغام شدند که امور مربوط به پیله وری را توسط همین گمرکات انجام می دهند. همچنین ۲ بازارچه نیز بصورت مستقل زیر نظر فرمانداریها و استانداری فعالیت می کنند.

وی در ادامه با اشاره به بند (ه ) ماده ۲ دستورالعمل ساماندهی و تربیت مدیریت مبادی ورودی و خروجی مرزها ، اظهار داشت : بر اساس این ماده قانونی ، بحث بازارچه ها باید از سایر مرزهای مجاز زمینی جدا شود.

شهدی اضافه کرد: در مورد بازارچه صنم بلاغی با وجود اینکه بحث ابقای خود بازارچه وجود دارد ولی محل و محیط بازارچه تغییر یافته و عملیات مربوط به پیله وری و بحث بازارچه عملا در خود پایانه انجام می شود.
 
گفتنی است مسائل و مشکلات بازارچه صنم بلاغی، بیمه اتباع خارجی، کارتهای پیله وری و مبادلات مرزی، ساماندهی اقتصاد مرزنشینان از مباحثی بود که در این جلسه عنوان، بررسی و در خصوص آنها تصمیم گیری شد.