دیدار مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری با فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی

دیدار مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری با فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی ضمن ارائه گزارش اقدامات کمیته بانوان شورای هماهنگی، خواستار تخصیص اعتبارات لازم آموزش پیشگیری از اعتیاد در حوزه بانوان و کودکان شد.

 به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ پریسا علیلو در این دیدار ضمن ارائه گزارش کلیات اقدامات کمیته پیشگیری از اعتیاد در حوزه زنان و خانواده، به بیان ضرورت توجه به بانوان وکودکان در خانواده ها پرداخت. 

وی با اشاره به جایگاه بانوان و مادران در خانواده و جامعه، افزود: مادر آموزگار خانواده است و مادران آگاه، فرزندان آگاه تربیت می‌کنند لذا تربیت نسل توانمند و آگاه در گرو سلامت جسمانی، روانی و اخلاقی مادران و تأمین آرامش آنان است که در این راستا، همکاری و تعامل همه دست اندرکاران امر را می طلبد. 

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت های کمیته بانوان و اجرای طرح یاریگران زندگی ویژه مادران و کودکان  در تمام شهرستانها و استقبال عموم از اجرای طرح، خواستار حمایت و تخصیص اعتبار از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر به کمیته پیشگیری در حوزه زنان شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه با تزریق اعتبار در سال گذشته، برنامه هایی مقطعی انجام شد لذا در جهت تداوم فعالیت ها و استمرار آموزش ها، نیازمند حمایت های مادی و معنوی هستیم. 

سردار خرم نیا فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز با تقدیر از فعالیت های کمیته بانوان با اشاره به اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی، زاییده مواد مخدر است، افزود: متاسفانه با توجه به حجم فعالیت های مختلف در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، در جهت آگاهی بخشی خانواده ها و امر مبارزه، در نقطه مطلوبی نیستیم و این مهم نیازمند هم افزایی بیشتر است.

وی تاکید کرد: تمرکز ستاد بر طرح یاریگران زندگی است و با همکاری کمیته بانوان و آموزش مادران و کودکان تداوم فعالیت کمیته بانوان را خواستاریم.