مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی:

در ایام‌الله دهه فجر ۲۵۳ برنامه با همکاری و هماهنگی امور بانوان استانداری و کمیته بانوان برگزار می شود

در ایام‌الله دهه فجر ۲۵۳ برنامه با همکاری و هماهنگی امور بانوان استانداری و کمیته بانوان برگزار می شود
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: باید تمام مسئولان به حوزه‌ای که ۵۰ درصد جامعه را تشکیل و ۱۰۰ درصد جامعه از این ۵۰ درصد تأثیر می‌پذیرد توجه ویژه داشته باشند، اگر آسیبی به ساحت زن و مادر وارد شود، مشکلات بزرگی در جامعه به‌وجود می‌آید که باید برای جبران آسیب های اجتماعی آن هزینه‌های فراوانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: باید تمام مسئولان به حوزه‌ای که ۵۰ درصد جامعه را تشکیل و ۱۰۰ درصد جامعه از این ۵۰ درصد تأثیر می‌پذیرد توجه ویژه داشته باشند، اگر آسیبی به ساحت زن و مادر وارد شود، مشکلات بزرگی در جامعه به‌وجود می‌آید که باید برای جبران آسیب های اجتماعی آن هزینه‌های فراوانی پرداخت لذا باید نگاه ها به حوزه زنان و خانواده فرابخشی بوده و بر همگان وظیفه باشد  ساحت زنان را گرامی داشته و در تصمیم گیری ها و برنامه‌ریزی ها به این امر مهم توجه داشته باشند.
 
پریسا علیلو افزود: در ایام‌الله دهه فجر ۲۵۳ برنامه با همکاری و هماهنگی امور بانوان استانداری و کمیته بانوان با توجه به شرایط ویژه محدودیت‌ها موجود به‌طور هماهنگ توسط امور بانوان فرمانداری‌های و دستگاه های اجرایی استان اجرا گردیده است، با توجه به اینکه کنگره زنان شهیده استان  در پیش رو است، تمرکز اصلی ما در تمام برنامه‌ها، نشست‌ها، دیدارها با خانواده معظم زنان شهیده و جانباز و ایثارگر بوده است.
 
وی بیان کرد: آذربایجان غربی بعد از خوزستان بیشترین زنان شهیده، جانباز و آزاده را دارد که در جامعه آن‌گونه که باید شناخته شود، نشده در حالی‌ که باید به آن‌ها توجه شود تا نسل‌های آتی از این گنجینه فرهنگی استان بهره‌مند شوند ولی متاسفانه آنچنان که باید به زنان شهیده پرداخته نشده بود و خیابان و المانی برای زنان شهید در استان وجود نداشته و در تمام جلسات تأکید اصلی برای این بود که به این قشر مورد تبعیض توجه ویژه‌ای شود.
 
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ادامه داد: این امر به یک کنگره ملی و موجی در چهار محور در کل کشور تبدیل شد و فرمانداری‌ها و مسئولان تا زمان اجرای کنگره موظف شدند از تمام خانواده‌های زنان شهیده استان دلجویی و با آن‌ها دیدار داشته و به مشکلات‌شان رسیدگی کنند.
 
علیلو تصریح کرد: طراحی و اجرای المان و یادمان به نام زنان شهیده شاخص استان، در دست اقدام بوده و نامگذاری معابر و میادین به نام آن‌ها در کل استان آغاز شده که در روز مادر در شهرستان تکاب سه نامگذاری بنام زنان شهیده تکاب انجام شد و در حال حاضر این حرکت در تمام شهرستان‌ها و روستاها در حال انجام و تا زمان کنگره تعداد کثیری از کوچه ها و معابر به نام آن‌ها مزین خواهد شد.
 
وی گفت: در حوزه ایثار و شهادت دو کتاب در روز مادر رونمایی شد. دانشنامه زنان نام‌داری که در تاریخ آذربایجان‌غربی تأثیرگذار بودند در حال تدوین است که یک منبع غنی برای نسل‌های آینده خواهد بود و دو کتاب نیز در حوزه ایثار و شهادت، با حمایت دفتر زنان و خانواده استانداری در دست چاپ است که در زمان کنگره رونمایی خواهد شد.
 
علیلو با اشاره به مشکلات نامگذاری معابر، تصریح کرد: از جمله مشکلات نامگذاری معابر این است که افرادی در برخی از شهرستان‌ها مخالف و با این موضوع مقاومت می‌کنند که از نماینده ولی فقیه در استان تقاضامندیم به این مسئله ورود یافته و در خطبه های نماز جمعه با تاکید بر گرامیداشت و تکریم زنان شهیده استان و معرفی آنها به نسل جدید در حل این مشکلات ما را یاری کنند.