تفاهم نامه میزبانی ارومیه در لیگ ملت های والیبال منعقد شد

تفاهم نامه میزبانی ارومیه در لیگ ملت های والیبال منعقد شد
تفاهم نامه میزبانی ارومیه در لیگ ملت های 2019 والیبال امروز بین رییس فدراسیون والیبال و استاندار آذربایجان غربی امضا شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، در دیدار امروز افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال به همراه سعید درخشنده مدیر کمیته رویدادهای بین المللی فدراسیون و هیات همراه با محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی دیدار و در برگزاری این مسابقات گفتگو کردند .

استاندار آذربایجان غربی در این دیدار با بیان اینکه ارومیه به عنوان پایتخت والیبال ایران به شمار می رود ، اظهار داشت: برگزاری چنین مسابقاتی که با حضور 3 تیم بزرگ دنیا و به میزبانی استان برگزار می شود رویداد بزرگی برای استان به شمار می رود.

شهریاری افزود : علاقه مندان زیادی برای این ورزش در استان وجود دارد و امیدواریم میزبانی از این مسابقات باعث پیشرفت های ورزشی بخصوص والیبال شود .

استاندار آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های درست و اصولی بتوان مسابقات خوب و به یادماندنی در تاریخ والیبال ، ارومیه و مردم ورزش دوست ثبت نمود.

سرپرست فدراسیون والیبال نیز در این دیدار با بیان اینکه ارومیه به عنوان یکی از شهرهای پر پتانسیل در رشته های مختلف ورزشی بخصوص والیبال به شمار می رود که به عنوان میزبان این مسابقات مهم جهانی انتخاب شده است.

افشین داوری با بیان اینکه این مسابقات 24 تا 26 خرداد سال آینده برگزار می شود، افزود : هفته سوم این مسابقات در ارومیه و سه دیدار لیگ ملت های والیبال با حضور تیم های ملی کانادا، روسیه، لهستان و ایران در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار می شود

در ادامه این دیدار تفاهم نامه میزبانی و برگزاری این مسابقات امضا و بر اساس آن محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی به عنوان رییس ستاد برگزاری مسابقات  ، عبداله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان به عنوان دبیر ستاد برگزاری مسابقات و محمد حضرت پور به عنوان نایب رییس فرهنگی و گردشگری ستاد برگزاری مسابقات انتخاب و معرفی شد.

فدراسیون والیبال برخلاف سال‌های گذشته که همواره تهران میزبان بازی‌های تیم ملی در لیگ جهانی بوده، در سال 2019 سنت شکنی کرده است و امسال در نظر دارد این بازی ها را در شهرستان‌ها برگزار کند
بر اساس اعلام فدراسیون خرداد سال آینده اردبیل و ارومیه به عنوان 2 کاندیدای اصلی برای میزبانی از 2 هفته لیگ ملت های والیبال 2019 انتخاب شده است