معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی: در سه سال گذشته در استان به ارزش بیش از 7500 میلیارد تومان پروژه برای توسعه زیر ساخت ها اجرا شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی: در سه سال گذشته در استان به ارزش بیش از 7500 میلیارد تومان پروژه برای توسعه زیر ساخت ها  اجرا شده است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نگاه ویژه دولت به استان، گفت: در سه سال گذشته در استان به ارزش بیش از 7500 میلیارد تومان پروژه برای توسعه زیر ساخت ها اجرا و به بهره برداری رسیده که در نوع خود بی نظیر است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی در آیین افتتاح مدرسه 12 کلاسه در شهرستان مهاباد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبداله الحسین(ع) و یاران باوفایش، هفته دولت را گرامی داشت و گفت: هفته دولت فرصتی تا دولتمردان بتوانند تلاش ها و خدمات نظام اسلامی را به مردم گزارش دهند تا مردم بدانند علیرغم تحریم های ظالمانه علیه کشورمان دولت توانسته است با رهنمود های مقام معظم رهبری و با حمایت ها و همراهی های مردم در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کنند و چرخه توسعه کشور را به شایستگی بچرخانند.

وی با اشاره به برنامه های افتتاحی هفته دولت امسال در استان آذربایجان غربی گفت: در هفته دولت امسال نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی و اقتصادی افتتاح و کلنگ زنی می شود و در بخش اقتصادی با افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۹ پروژه با سرمایه گذاری ۵۱۱ میلیارد تومانی برای یک هزار و ۵۳۷ نفر ایجاد اشتغال می شود.

وی ادامه داد: در هفته دولت امسال همچنین در بخش عمرانی نیز ۴۵۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۲۳ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد وعلاوه بر این ۵۶ پروژه نیز با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

وی گفت: در سه سال گذشته در استان آذربایجان غربی به ارزش بیش از 7500 میلیارد تومان پروژه برای توسعه زیر ساخت ها  به بهره برداری که در نوع خود بی نظیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به توسعه زیر ساخت ها در حوزه آموزش و پرورش و نگاه ویژه مقام عالی استان به اعتبارات فصل آموزش و پرورش در استان، گفت:  در سال جاری 17 درصد از اعتبارات استان به فصل آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

وی با قدردانی از فعالیت خیرین مدرسه ساز در ساخت مدارس در مناطق مختلف استان، گفت: در حال حاضر 2 هزار و 445 کلاس درس در استان در حال احداث است که امیدواریم با کمک افراد خیر و نیکوکار بتوانیم این کلاس های درس را با سرعت و کیفیت بالا به اتمام برسانیم.

وی ادامه برای رسیدن به میانگین کشوری نیاز به احداث 4 هزار و 550 کلاس درس جدید در استان داریم که امیدواریم با حمایت های خیرین مدرسه ساز این تعداد مدرسه نیز در استان احداث شود.