استاندار آذربایجان غربی:

اولویت اول استان تحقق رشد اقتصادی است

اولویت اول استان تحقق رشد اقتصادی است
استاندار آذربایجان غربی گفت: تصویب 102 مصوبه در بخش‌های مختلف عمرانی و اقتصادی ماحصل دوازدهمین سفر شهرستانی به خوی بود که 86 مصوبه در بخش عمرانی و 16 مصوبه در بخش اقتصادی در زمره آن‌ها می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در پایان سفر دو روزه به شهرستان خوی شامگاه روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران که پس از برگزاری جلسه شش ساعته شورای برنامه ریزی و توسعه استان به مرکزیت خوی انجام شد، اظهار داشت: در جریان سفر به شهرستان خوی در ‌6 شهر از توابع این شهرستان و تعدادی از روستاهای تابعه حضور یافتیم و از نزدیک در جریان مشکلات و مطالبات مردمی قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: بازدید از مناطق مختلف شهری، برخی از روستاها و تعدادی از واحدهای تولیدی و اقتصادی، برگزاری جلسات متعدد بویژه جلسه با فعالان اقتصادی جزو برنامه های توسعه ای سفر به شهرستان خوی بود که خوشبختانه نتایج و برکات خوبی به دنبال داشت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حضور وی در معیت مسئولین شهرستانی و استانی در مرز رازی خوی، گفت: امروز شاهد احداث پروژه فاخر پایانه مرز رازی خوی با پیشرفت فیزیکی نزدیک به صد در صدی بودیم که امیدواریم با جلسه ای که با حضور مدیران ملی ازجمله ریاست محترم گمرک جمهوری اسلامی ایران و ریاست محترم پایانه ها و حمل و نقل جاده ای کشور تشکیل خواهیم داد، زمینه افتتاح و بهره برداری از این ظرفیت عظیم مرزی و اقتصادی در آینده نزدیک، فراهم آید.

وی با تشریح فرایند تصویب مصوبات سفرهای شهرستانی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، گفت: تدوین پیشنهادات شهرستانی توسط فرمانداران و مدیران شهرستانی در مرحله اول و حضور کارشناسان و مدیران دستگاه های استانی در مرحله دوم، ایجاد هماهنگی های لازم توسط معاونین استاندار و نهایتاً مرحله پایانی و برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بحث و تبادل نظر در یکایک مصوبات پیشنهادی با حضور اعضای شورا و تصویب مصوبات مربوط به هر شهرستان در پایان این جلسه، از اهم روند و مراحل سفرهای شهرستانی می‌باشد.

عالی ترین مقام استان، دوازدهمین سفر استانی خویش را به شهرستان خوی بسیار پربار عنوان کرد و افزود: در مجموع 102 مصوبه به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان به مرکزیت خوی رسید که از این تعداد مصوبه 86 مورد در بخش عمران و 16 مورد در بخش اقتصادی در راستای توسعه، پیشرفت و آبادانی شهرستان خوی به تصویب رسید.

وی در ادامه تکمیل پروژه های نیمه تمام در بخش های عمرانی را از اولویت های اساسی برشمرد و گفت: تحقق رشد اقتصادی 7.6 درصدی که از سوی مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم برای استان آذربایجان غربی تکلیف نموده از اصلی ترین برنامه های استانداری است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: اولویت ها قطعا مسائل اقتصادی استان است که باتوجه به ظرفیت ها، توانمندی ها و پتانسیل های بسیار خوبی که در سطح استان وجود دارد، با تعامل و هم‌افزایی خوبی که بین مدیران دستگاه های اجرایی و سایر نهادها و ارگان‌های حاکمیتی وجود دارد، تحقق رشد 7.6  درصدی تاپایان دولت سیزدهم دور از انتظار نخواهد بود.