معاون استاندار آذربایجان غربی:

تاسوعا و عاشورای حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود/ هیئات مذهبی نقش تاریخی در ایام محرم برعهده دارند

تاسوعا و عاشورای حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود/ هیئات مذهبی نقش تاریخی در ایام محرم برعهده دارند
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه تاسوعا و عاشورای حسینی امسال با توجه به شیوع کرونا و سمپاشی های دشمن برای ایجاد تقابل بین دین و سلامت بسیار مهم است گفت: تاسوعا و عاشورای حسینی باید با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود تا هم کرونا دوباره اوج نگیرد و هم دشمن در طراحی دسیسه های خود ناکام بماند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ علی مصطفوی ظهر جمعه در پایان بیست و یکمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در گفتگو با خبرنگاران با قدردانی از تلاش کادر درمان، نیروهای نظامی و انتظامی، فرمانداران و سازمان تبلیغات اسلامی بر ضرورت اقناع سازی مردم بویژه افرادی که صرفا برای تماشای دستجات عزاداری در مکان های معین شده حضور می یابند افزود: شوق و دلدادگی این عزیزان برای بهره مندی از مراسمات عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) مشهود است اما به جهت پرهیز از تجمعات از آنان خواهش داریم در منازل خود بمانند و از برنامه های مناسبتی صدا و سیما بهره ببرند.

وی ادامه داد: هیئات مذهبی در این شرایط سخت کرونایی و هجمه های دشمن نقش تاریخی بر عهده دارند و با رعایت دستورالعمل های ابلاغی و نیز متعهد شده می توانند از شیوع هر چه بیشتر کرونا جلوگیری کنند.

مصطفوی بر اهتمام هر چه بیشتر فرمانداران، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات اسلامی بر نظارت بر عزاداری ها بویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی تاکید کرد و گفت: تامین سلامت مردم اولویت اول ماست و در این بین باید مقوله سلامت و برگزاری آئین های عزاداری توامان و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیگیری شود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی استان ادامه داد: مقام معظم رهبری شدیداً بر رعایت اصول و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا تاکید دارند و عزاداری ایشان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی راهکار هیئات های عزاداری را تبیین می نمایند. 

مصطفوی افزود: امید داریم هیئات های مذهبی با تاسی بر این اقدام عالمانه از هرگونه تجمع بدون مجوز و فاصله گذاری اجتماعی در روزهای باقی مانده جداً خودداری و تاسوعا و عاشورای امسال را به بهترین نحو ممکن برگزار نمایند.