معاون استاندار :

لزوم برنامه ریزی دقیق برای بهبود سواد آموزی در آذربایجان غربی/ دولت خدمات آموزشی ارزنده ای در مناطق مرزی ارائه کرده است

لزوم برنامه ریزی دقیق برای بهبود سواد آموزی در آذربایجان غربی/ دولت خدمات آموزشی ارزنده ای در مناطق مرزی ارائه کرده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت افزایش سطح سواد عمومی جامعه به ویژه در سطح استان، گفت: دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران در طول چند دهه گذشته خدمات بسیاری برای افزایش سطح سواد عموم به ویژه در مناطق مرزی انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی صبح امروز دوم دی ماه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان، ضمن تبریک هفته بزرگداشت سوادآموزی، اظهار داشت: بحث سوادآموزی در آذربایجان غربی نهادینه شده و امیدواریم روزی شاهد ریشه کنی کامل بی سوادی در استان باشیم.

وی با تاکید بر افزایش سوادآموزی در استان و لزوم کمک دستگاه های مربوطه به آموزش و پرورش آذربایجان غربی، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش به تنهایی قادر به انجام چنین ماموریتی نیست و ضروری است دستگاه های اجرایی استان در این امر به آموزش و پرورش کمک کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به این که یک هشتم مرزهای ایران اسلامی در استان واقع شده، بیان کرد: در طول بیش از چهار دهه که از عمر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی سپری شده خدمات شاخص و قابل قبولی برای افزایش سطح سواد عمومی در مناطق مرزی استان ارائه شده است.

وی برنامه ریزی دقیق برای افزایش سطح سواد در استان را لازم دانست و یادآور شد: برنامه ریزی درست و مدون در افزایش سطح علمی و دانش جامعه نقش به سزایی دارد. همچنین افزایش سواد در افزایش درآمد خاناوده ها و جامعه تاثیر مثبتی دارد.

مصطفوی با تاکید بر لزوم ریشه کنی بیسوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، گفت: باید با برنامه ریزی نسبت به تحقق این هدف تا پایان برنامه ششم توسعه تلاش کنیم. همچنین نظارت و رصد برنامه های سواد آموزی به منظور کیفیت بخشی به فعالیت های این حوزه از اهم وظایف گروه بهبود کیفیت سواد آموزی است.

وی یادآور شد: با تلاش های صورت گرفته در استان آذربایجان غربی طی سال های اخیر، در حال حاضر بیش از  ۹۲.۸ درصد جامعه هدف نهضت سوادآموزی در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال با سواد هستند.

وی از اجرای موفق طرح آموزش دختران روستایی در سال ۹۸ گفت: آذربایجان غربی در شناسایی و جذب بی سوادان سال گذشته رتبه دوم کشور و در ارزیابی عملکرد فعالیتهای سواد آموزی رتبه ششم کشور را کسب کرد.