معاون رئیس‌جمهور در همایش بانوان و دختران ایرانی در شهرستان خوی:

کسانی که معرفتی نسبت به نقش‌آفرینی، عزت، عظمت و جایگاه والای زن مسلمان ندارند چگونه دم از زن و زندگی می‌زنند؟

کسانی که معرفتی نسبت به نقش‌آفرینی، عزت، عظمت و جایگاه والای زن مسلمان ندارند چگونه دم از زن و زندگی می‌زنند؟
معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه کسانی که معرفتی نسبت به نقش‌آفرینی، عزت، عظمت و جایگاه والای زن مسلمان ندارند چگونه دم از زن و زندگی می‌زنند؟ اظهار داشت: زنان و دختران ایرانی الگوهای بی بدیلی مانند حضرت خدیجه، فاطمه زهرا، زینب کبری و حضرت فاطمه معصومه دارند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، سیدمحمد حسینی در همایش "بانوان و دختران ایرانی" که با همت ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و مرکز نیکوکاری امام سجاد علیه السلام برای مشارکت در ساخت صحن و شبستان مطهر حضرت زینب در کربلای معلی، در امامزاده سید بهلول شهرستان خوی و با حضور پرشور و صمیمی مردم برگزار شد، طی سخنانی گفت: مردم خوی از دیرباز به دیانت و پایبندی به احکام الهی معروف هستند و مشارکت در ساخت شبستان مطهر حضرت زینب در کربلا،  اقدام ارزشمند و ماندگاری است که هر کس می‌تواند در حد وسع خود در آن سهیم باشد.

دکتر حسینی خاطرنشان کرد : در طول تاریخ از متوکل عباسی تا رضاخان قلدر و تکفیری‌های داعشی تلاش زیادی کردند تا نام و یاد امام حسین علیه السلام را از اذهان مردم پاک کنند، اما به فضل الهی نتوانستند کاری از پیش ببرند چرا که همزمان عاشقان و  دلدادگان مکتب اهل بیت علیه السلام با ایثار مال و جان خود این پرچم را برافراشته نگه داشتند.

دکتر حسینی خاطرنشان کرد: سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی سعی فراوان کرد تا راهپیمایی اربعین با حضور ایرانیان و زائران دیگر کشورها شکل بگیرد و خوشبختانه این هدف تحقق یافت و حالا هر سال دامنه آن فراگیرتر می شود به گونه ای که لازم است مکان های مناسبی برای حضور در عتبات عالیات مهیا شود و جمعیت بالغ بر 20 میلیونی ایام اربعین و عاشورا با مشکل مواجه نشوند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تجلیل از شخصیت حضرت زینب کبری سلام الله در جلوگیری از تحریف حادثه عاشورا و کربلا اظهار داشت:  حضرت زینب شخصیتی بود که  با اقتدار و صلابت اجازه نداد که پیروزی ظاهری یزید در کربلا به  تحریف تاریخ و انحراف افکار عمومی از حقیقت حادثه کربلا بینجامد. امروز هم بانوان ایران زمین می توانند با الگوگیری از حضرت زینب در زندگی فردی و اجتماعی نقش آفرین باشند و مانع شوند از اینکه به اسم زنان و به کام دشمنان حرکت‌هایی را سازماندهی کنند.  

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه زن مسلمان و پیرو مکتب اهل بیت از شرافت، صلابت و منزلت والایی برخوردار است، اظهار داشت: زن ایرانی الگویی بی بدیلی همانند عقیله‌ی بنی هاشم حضرت زینب سلام الله علیها دارد که مسیر تاریخ را تغییر داد لذا از نظر اسلام زن نه تنها ضعیفه نیست بلکه می‌تواند نقش آفرین و تاثیر گذار باشد.

دکتر حسینی گفت: حضرت زینب ام المصائب خوانده شده، زیرا  مصیبت‌هایی تحمل کرد که طاقت فرسا بود، این شیر زن شاهد شهادت 18 نفر از جگر‌ گوشه هایش توسط جنایتکاران قسی القلب بود و در عین حال همچون یک قهرمان شکست ناپذیر، پیام رسان حادثه کربلا در کاخ ابن زیاد و یزید شد و این حزن و اندوه جانکاه حتی موجب لرزش صدایش نشد، این صاحب روح بلند با شجاعت و اقتدار و با فصاحت و بلاغت با روایت واقعی نبرد عاشورا، یزیدیان جنایتکار را رسوا کرد.

معاون رئیس‌جمهور گفت: از حضرت زینب  با القاب برجسته‌ای از جمله کعبة الرزایا(قبله آلام و دردها)، عابدة آل علی (بنده عابد خاندان امام علی)، بطلة کربلا ( قهرمان کربلا)، آیة من آیات‌الله (نشانی از نشانه های خداوند متعال) و جبل الصبر (کوه استقامت) نائبة الزهرا و نائبة الحسین یاد شده است.

در این مراسم که معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی، امام جمعه و فرماندار خوی و اقشار مختلف مردم شهرستان و بویژه دختران و بانوان به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه و مراسم جمع آوری اعانات برای احداث صحن حضرت زینب کبری در کربلای معلا تشکیل شده بود، حضور پر شوری داشتند، حاج مهدی رسولی ذاکر اهل بیت به مداحی پرداخت.