مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان بویژه راهکار رفع مشکل پیمان سپاری ارزی بررسی شد

در سومین جلسه شورای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که عصر امروز با ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان بویژه راهکارهای رفع مشکل پیمان سپاری ارزی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در این جلسه که در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، گفت: صادرکنندگان استان در رابطه با پیمان سپاری ارزی و نقل و انتقال ارز بویژه با کشورهای همسایه دچار مشکلاتی هستند که در ملاقات حضوری با رئیس کل بانک مرکزی، فراهم سازی زیرساخت های نقل و انتقال ارز را پیگیری خواهم کرد.

وی در ادامه از کمک مالی دولت برای تامین 300 کامیون یخچال دار برای استان خبر داد و افزود: تحقق این امر به توسعه صادرات میوه های هسته دار استان کمک شایانی خواهد نمود.

شهریاری از پیگیری راه اندازی پایانه صادراتی کشاورزی استان نیز خبر داد و گفت: در اولین فرصت موضوع راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان که مجهز به صنعت سورتینگ و بسته بندی است پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین پیگیر افزایش میزان اعتبارات واردات استان از طریق بازارچه های مرزی از مبلغ 100 میلیون دلار به 1 میلیارد دلار هستیم.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طرح پیشنهادی تهاتر کالاهای صادراتی استان با کالاهای وارداتی مورد نیاز کشور گفت: در صورت تصویب و موافقت با این طرح، خواهیم توانست در قبال کالاهای صادراتی استان، بخشی از کالاهای مورد نیاز استان و کشور را از مرزهای استان وارد کنیم.