معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار : آذربایجان‌غربی، ظرفیت بالایی برای میزبانی مسابقات بین‌المللی دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار : آذربایجان‌غربی، ظرفیت بالایی برای میزبانی مسابقات بین‌المللی دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت بالای استان برای میزبانی مسابقات بین المللی ورزشی گفت: بعد از میزبانی شایسته هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال، استانداری از میزبانی هیات های مختلف ورزشی از سایر رشته ها حمایت تمام و کمال خواهدداشت.

علی مصطفوی در جلسه شورای ورزش استان گفت: ورزش باعث ایجاد شور و نشاط و سبب اتحاد در بین مردم می شود و برای این منظور باید از اهتمام تمام دستگاه ها بهره جست.

وی بیان کرد: سال گذشته و امسال، استان آذربایجان‌غربی توانست به بهترین شکل ممکن مسابقات بین‌المللی ورزشی از جمله دوچرخه‌سواری تور ایران-آذربایجان، هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال و ده‌ها رخداد مختلف دیگر را میزبانی کند و امسال نیز مسابقات دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان، بوکس، کشتی و هاکی را میزبانی خواهیم کرد و در این خصوص استانداری آذربایجان‌غربی حمایت خود را انجام خواهدداد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در مورد ایجاد خانه های بوکس در شهرستان ها گفت: در این خصوص استانداری هماهنگی های لازم با فرمانداری های مختلف استان برای همکاری در این زمینه انجام خواهدداد.

مصطفوی خواستارفعال‌تر شدن ورزش در ادارات و پیاده‌روی همگانی بین مردم شد و گفت: اداره کل ورزش و جوانان و هیات های مختلف ورزشی در این خصوص برنامه ریزی کرده و استانداری نیز این خصوص با ابلاغ به دستگاه ها و ارگان های مختلف برای انجام حمایت های لازم صورت گیرد.

وی میزبانی مسابقات مختلف بین‌المللی در استان را مایه رشد و توسعه ورزش عنوان و خاطر نشان کرد: میزبانی شایسته هفته سوم لیگ ملت های والیبال، آذربایجان غربی را در صدر اخبار قرار داد و با نشان دادن ظرفیت بالای این استان در میزبانی از رخدادهای مختلف ورزشی، استانداری نیز برای میزبانی در مسابقات مختلف ورزشی حمایت های لازم را صورت خواهدداد.

عبدالله چمن‌گلی میزبانی مسابقات و رویدادهای بین‌المللی ورزشی را فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های استان آذربایجان غربی عنوان و افزود: در نیمه دوم امسال، مسابقات بین‌المللی بوکس، هاکی، دوچرخه‌سواری، مسابقات مقدماتی فوتسال آسیا و جام جهانی کشتی از رویدادهاییست که میزبانی آنها به این استان واگذار شده که در رشد و توسعه ورزش و همچنین معرفی ظرفیت های  این استان تاثیر گذار خواهدبود.

وی با اشاره به بهبود عملکرد ورزش استان در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور گفت: آذربایجان غربی در دومین دوره المپیاد با کسب 59 مدال، صعود 2 پله ای در جدول مدالی مسابقات داشت ضمن اینکه نسبت به دوره قبل نیز از نظر تعداد مدال عملکرد بهتری داشت.