در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی؛

برگزاری نشست مشترک مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان

برگزاری نشست مشترک مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان
نشست مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در راستای تعامل و همکاری های مشترک در حوزه فرهنگی زنان و خانواده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه از جمله‌ی کار‌های بسیار مهم، کتابخوان کردن زنان است عنوان داشت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقشی انکار ناپذیر در توسعه فرهنگی جامعه برعهده دارند.

علیلو با اشاره به اینکه بانوان در بین اعضای خانواده تاثیرگذاری بالایی دارند افزود: با افزایش سطح آگاهی و مشارکت بانوان می توان حرکت در مسیر نهادینه کردن فرهنگ مطالعه وکتابخوانی را شتاب بخشیده و آن را هموارتر ساخت.

وی گفت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی با ارتقا سطح بینش، آگاهی و دانش جامعه زنان می توان به تبیین جایگاه فرهنگ کتابخوانی پرداخت زیرا کتاب مهمترین عامل انتقال فرهنگ و زمینه ساز رشد فکری و اجتماعی افراد است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری نقش بانوان و مادران را بدلیل تاثیرپذیری بیشتر اعضای خانواده از آنها در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه در خانواده ها مهم دانست.

علیلو در ادامه برنامه ها و طرح های پژوهشی پیشنهادی و همکاری های مشترک در حوزه زن و خانواده با مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی را خواستار شد و گفت: امیدواریم با تعامل و هم افزایی بتوانیم به نقش تاثیر گذار مادر در تربیت نسلی آگاه و کتابخوان شدن جامعه کمک کنیم.

در پایان نشست، علیلو مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری از واحدهای مختلف کتابخانه عمومی استان بازدید کرد.