معاون استاندار آذربایجان‌غربی:

تحقق شعار سال درگرو همراهی و همدلی همه ارکان نظام است/ میاندوآب ظرفیت های ویژه ای برای توسعه پایدار دارد

تحقق شعار سال درگرو همراهی و همدلی همه ارکان نظام است/ میاندوآب ظرفیت های ویژه ای برای توسعه پایدار دارد
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: یکی از راه‌ها برای تحقق شعار سال، توجه به مهاجرت معکوس است و اگر در روستاها به امر کشاورزی و دامداری و یا سایر تولیدات کشاورزی توجهی شود جهش تولید بالا می‌رود‌ و در شهرستان میاندوآب نیز به با توجه به ظرفیت آن این مهم به یقین و به تبع توجه و حمایت ویژه مسوولان تحقق می‌یابد.

علی مصطفوی امروز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه فرماندار میاندوآب به توانمندیها و ظرفیت های این شهرستان برای توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: همراهی و همدلی همه ارکان نظام لازمه تحقق شعار سال است.

وی همچنین با اشاره به توجه به تقسیمات کشوری در دولت تدبیر و امید، گفت: در سال گذشته در آذربایجان‌غربی ۶ نقطه روستایی به شهر ارتقا یافت و در طول ۹ ماه گذشته نیز ۲ روستا در استان شامل «فیرورق» در خوی و «بکتاش» در میاندوآب به بخش ارتقا یافت و بزودی بخشداری «بکتاش» ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین امسال ارتقای هفت نقطه را به شهر در استان به وزارت کشور پیشنهاد داده‌ایم که پس از بررسی‌های بیشتر جهت تصویب به هیات دولت ارجاع می‌شود و هر چقدر خدمات زیادی به این نحو به روستا کشیده شود، شاهد مهاجرت مردم به شهرها نخواهیم بود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با بیان اینکه آن حضرت سه کار مهم را انجام دادند که هیچ کسی جرات انجام آنها را نداشت، گفت: یکی از این کارها، فراهم کردن مقدمات ظهور انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ بود و در همان سال انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی افزود: کار دوم مدیریت مدبرانه جنگ تحمیلی بود و در طول تاریخ هر موقع جنگی علیه ایران روی می‌داد بخشی از خاک کشور به عنوان امتیاز به دیگران واگذار می‌شد ولی در دوران دفاع مقدس با مدیریت حضرت امام خمینی(ره) و به رغم توطئه استکبار جهانی و قدرت‌های زورگو که رژیم صدام را حمایت می‌کردند ، این جنگ به پیروزی منجر شد.

وی اضافه کرد: با درایت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حکومت اسلامی در اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی استقرار شد و با برگزاری انتخابات، نوع حکومت، همه‌پرسی قانون اساسی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی رای مردم را در نظام جمهوری اسلامی ایران دخالت دادند و به عبارتی مردم سالاری دینی را نهادینه کردند.

وی بیان کرد: اکنون نیز بعد از ۳۱ سال هدایت و رهبری این نظام بر عهده خلف صالح حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است که به بهترین شیوه و به رغم توطئه استکبار جهانی کشور را مدیریت کردند و در طول سال‌های گذشته توطئه‌های زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم و استکبار هر روز به هر بهانه‌ای توطئه‌ جدیدی را علیه نظام و مردم ایران ایجاد می‌کند ولی این توطئه‌ها با رهبری داهیانه رهبر انقلاب به فرصت تبدیل شده‌است‌.