استاندار آذربایجان غربی در آیین افتتاح 48 طرح آموزشی و ورزشی استان:

ارتقای سرانه آموزشی از مهمترین اولویت های استان است/ تا مهر ماه سال آینده 700 کلاس درس در استان به بهره برداری می رسد

ارتقای سرانه آموزشی از مهمترین اولویت های استان است/ تا مهر ماه سال آینده 700 کلاس درس در استان به بهره برداری می رسد
استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه زیرساخت های آموزش و پرورش، ارتقای سرانه آموزشی و ورزشی و همچنین توسعه فضاهای آموزشی مورد نیاز کودکان و دانش آموزان استثنایی از مهمترین اولویت های استان است و در این راستا امروز 245 طرح آموزشی و ورزشی در قالب 245 کلاس درس و 2 باب سالن ورزشی در سطح استان به بهره برداری می رسد، ساخت 7 مدرسه استثنایی نیز در استان جزو مصوبات سفر رئیس جمهور است که تا دو سال آینده به بهره برداری می رسند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: توسعه زیرساخت های آموزش و پرورش، ارتقای سرانه آموزشی و ورزشی و همچنین توسعه فضاهای آموزشی مورد نیاز کودکان و دانش آموزان استثنایی از مهمترین اولویت های استان است و در این راستا امروز 48 طرح آموزشی و ورزشی در قالب 245 کلاس درس و 2 باب سالن ورزشی در سطح استان به بهره برداری می رسد، ساخت 7 مدرسه استثنایی نیز در استان جزو مصوبات سفر رئیس جمهور است که تا دو سال آینده به بهره برداری می رسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در آیین افتتاح همزمان 48 طرح آموزشی و ورزشی استان که بصورت نمادین در مدرسه استثنایی رحمت در ارومیه برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور است و دولت بر اساس قانون اساسی، وظیفه دارد امکانات تحصیل و آموزش را در کشور فراهم کند.

وی افزود: امروز در بسیاری از زیرساخت ها از جمله زیرساخت های آموزشی در کشور مشکل داریم که دولت در تلاش است با برنامه ریزی های مدون و با تخصیص اعتبارات کافی، عقب ماندگی های کشور بویژه در بخش آموزش و پرورش را جبران کند.

استاندار آذربایجان غربی در رابطه با کمبود کلاس های درس در استان نیز گفت: در حال حاضر 6 هزار کلاس درس در استان مورد نیاز است و حدود 6 الی 7 هزار کلاس هم نیاز به نوسازی دارند که در تلاش هستیم با جذب به موقع اعتبارات، عملیات ساخت و بازسازی این کلاس ها در کمترین زمان ممکن در سطح استان اجرایی شود.

شهریاری اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته تا مهر ماه سال آینده (1398) نیز 700 کلاس درس در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: وظیفه ماست که فضایی استاندارد و توام با آرامش را برای تحصیل فرزندان و دانش آموزان این استان فراهم کنیم تا کشور نیز در آینده از خدمات و توانمندی های این دانش آموزان بهره مند شود.

گفتنی است در این مراسم، استاندار آذربایجان غربی در ارتباط ویدئو کنفرانس با فرمانداران، دستور افتتاح 48 طرح آموزشی و ورزشی در قالب 245 کلاس درس و 2 باب سالن ورزشی در استان را صادر نمود.

برای اجرای این طرح ها، 370 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و با بهره برداری از آن ها، 31 هزار مترمربع به فضای آموزشی استان افزوده شد.