پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)

پیام استاندار آذربایجان غربی به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)
استاندار آذربایجان غربی در پیامی فرا رسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ در متن پیام محمدمهدی شهریاری آمده است:

با نام و یاد خداوند بخشنده و مهربان

... یاد کن هنگامی که فرشتگان گفتند: ای مریم، خداوند تو را به کلمه ای از جانب خود که نامش مسیح  است مژده    می دهد، در حالی که او در دنیا و آخرت آبرومند و از مقربان است. (سوره آل عمران، آیه 45)

هموطنان عزیز آشوری و ارمنی ساکن  استان  آذربایجان غربی

با تقدیم سلام و احترام

       پیشاپیش فرا رسیدن مناسبت میلاد مسعود برگزیده پاک خداوند حضرت عیسی بن مریم (ع) مبشرپیام صلح ، دوستی و عدالت بین انسانها و همچنین آغاز سال 2020 میلادی را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و برای همه شما عزیزان از پیشگاه خداوند سبحان، سلامتی ،موفقیت و کامیابی روز افزون خواهانم.

       در روزگاری که افول اخلاقیات بین انسانها و رواج مناسبات ظالمانه بین حاکمان ، جوامع بشری را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز منازعات و گسترش بی عدالتی در جهان شده است نیازمند و امیدوار بازگشت به تعالیم معنوی و آموزه های اخلاقی برگزیدگان الهی هستیم تا با نفی خشونت و افراطی گری ، ترویج اخلاقیات و اندیشه همزیستی مسالمت آمیز ، یک بار دیگر صلح ، دوستی و مودّت بین انسانها گسترده شده و کلام زیبای حضرت مسیح (ع ) که می فرمایند :  "همسایه خود را مانند نفس خویش دوست بدار" به سان تسکین دهنده آلام بشری در جوامع انسانی ساری و جاری شود.

      جای بسی افتخاراست که ایران عزیز چون خانه امن و مشترک همه پیروان ادیان الهی به عنوان آحاد ملت در جهان شناخته شده و همگان با آزادی ، همدلی و همراهی ، مانند اعضای یک پیکر واحد ، برای پیشرفت و سربلندی وطن ، دست در دست یکدیگر داده و برای توسعه و آبادانی آن تلاش مینمایند.

   با کمال مسرت باید اذعان و افتخار کنیم  که استان آذربایجان غربی نیز در دل ایران بزرگ ، چون رنگین کمانی زیبا ، به نماد همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و اقوام مختلف شناخته می شود. بنا براین شکی نیست اگر می خواهیم جامعه امن ، آباد و بانشاط داشته باشیم نیازمند پیروی از آموزه های پیشوایان الهی همچون حضرت عیسی بن مریم (ع) و خاتم پیامبران حضرت محمدمصطفی (ص) هستیم باید بدانیم مشی مدارا به عنوان شاخصه مهم تعالیم آن بزرگواران ، عامل پیوند پیکره کشور و حفظ وحدت ملی و مانع گسست آن خواهد بود .

       درخاتمه یاد و خاطره همه شهیدان و جانبازان والامقام جامعه مسیحیان آذربایجان غربی و خانواده های محترم آنان را گرامی داشته و مراتب احترام و علاقه خود را به تمامی هموطنان عزیز مسیحی که اکنون در اقصی نقاط جهان زندگی می کنند اعلام می نمایم .

                                               محمد مهدی شهریاری

                                                      استاندار آذربایجان غربی

                                                       02/10/1398