سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی :

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی :
گسترش خدمات زیربنایی در مناطق روستایی و کم برخوردار از برنامه مهم دولت در توزیع عادلانه منابع در استان‌ است.

پیمان آرامون در برنامه تلویزیونی در مسیر توسعه از شبکه آذربایجان غربی که به مناسب هفته دولت در شبکه استانی شرکت کرده بود گفت: در دولت تدبیر و امید بسیاری از شاخص ها در مناطق روستایی و کم برخوردار استان رشد چشم گیر داشته است.
وی افزود: در بخش گاز رسانی، شبکه توزیع برق، آب شرب و راه و مسکن روستایی گام های بلندی در دولت یازدهم و دوازدهم در استان‌ برداشته شده لست که از آن جمله می توان به شبکه گاز رسانی در شهرها و روستاها اشاره کرد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار داشت : در حال حاضر از 46 شهر استان 42 شهر گاز رسانی شده که از این تعداد 7 شهر جدید در 6 سال گذشته گازدار شده اند.
پیمان آرامون با بیان اینکه در این دولت هرروز به 2.5 روستا گازدار شده اند ادامه داد: در 6 سال گذشته 7000 کیلومتر شبکه گازرسانی تقریبا معادل کل شبکه گاز رسانی پیش از این دولت  در استان‌ کار شده است.
وی اظهار داشت: پیش از دولت یازدهم 310 روستای استان به شبکه گازرسانی وصل بودند و در این مدت تعداد 1171 روستا گازدارند یعنی 861 روستا گازدار شده‌اند و ضریب برخورداری از 32 درصد به 68 درصد افزایش یافته است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ادامه داد :هفته دولت امسال نیز گازرسانی به 49 روستا با 4800 خانوار و با اعتبار 460 میلیارد ریال افتتاح شد.
وی همچنین به برخورداری تمامی روستاهای بالای 10 خانوار استان از نعمت برق اشاره کرد و گفت: ضریب نفوذ برق در روستاهای استان پیش از دولت یازدهم  92.5 بود که این میزان در سال 98 با افزایش 32369 مشترکین روستایی تعداد خانوارهای برخوردار از برق به 323944 مشترک در سال 98 رسیده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در حوزه خدمات دولت در بخش آب روستایی نیز گفت: از مجموع 2838 روستای دارای سکنه در استان 1926 روستا معادل 85.02 درصد تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.
پیمان آرامون بابیان اینکه در هفته دولت امسال به 49 روستای استان با 100 میلیارد ریال اعتبار آبرسانی شدافزود:در دولت تدبیر و امید به 477 روستا با 285917 نفر جمعیت با اعتباری افزون بر 1500 میلیارد ریال آبرسانی شده است.

"  دسترسی همگانی به خدمات دولت الکترونیک با توسعه زیرساخت های شبکه ارتباطات و اطلاعات"


سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری توسعه شبکه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در روستاهای استان را از دیگر برنامه های دولت در کمک به دسترسی آسان به شبکه اطلاعات و کمک به رونق کسب و کار در فضای مجازی برشمرد و گفت: کاهش مشکلات شبکه دیجیتال و دسترسی همگانی به خدمات دولت الکترونیک از اهداف مهمی است که در این راستا اقدامات خوبی دراستان انجام شده است.
پیمان آرامون افزود: طول شبکه فیبر نوری در استان‌ در سال از 1585 کیلومتر در سال 92 با 40 درصد رشد به 2221 کیلومتر   در سال 98 افزایش یافته است.
وی در خصوص راههای روستایی استان با بیان اینکه 51 درصد راههای نیز گفت: در این دولت تاکنون 624 کیلومتر راه روستایی بهسازی و آسفالت شده و از مجموع 7950 کیلومتر راههای روستایی استان 4031 کیلومتر آسفالت و 1274 کیلومتر نیز شوسه است.
آرامون حذف نقاط پرحادثه در محورهای ارتباطی را دیگر برنامه های استان در افزایش ضریب ایمنی و کاهش حوادث رانندگی برشمرد و گفت: مجموع راههای استان 2864 کیلومتر است که از این میزان 387 کیلومتر بزرگراه، 573 کیلومتر راه اصلی و 1864 کیلومتر نیز راه فرعی است که در کنار اقدامات جهت ارتقاء درجه راه‌ها و تکمیل کریدورهای اصلی به منظور تسهیل مبادلات تجاری و افزایش ترانزیت از مرزهای استان‌، ساماندهی پایانه مرزی در دستور کار قرار گرفته است.


"در دولت یازدهم و دوازدهم تا کنون 34650 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های علاج بخشی در حوضه آبریز دریاچه در استان‌ تخصیص یافته است"

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع دریاچه ارومیه و اقدامات ستاد احیا اشاره کرد و گفت:با عنایت های خداوند و بارش‌های خوب در ابتدای سال در حال حاضر  دریاچه ارومیه با تراز آبی 1271.43 متر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0.6 متر افزایش ارتفاع دارد و مساحت آن با 3.9 میلیلرد مترمکعب حجم آبی که دارد به 2930 کیلومتر مربع افزایش یافته است.
پیمان آرامون افزود:در دولت یازدهم و دوازدهم تا کنون 34650 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های علاج بخشی در حوضه آبریز دریاچه در استان‌ تخصیص یافته است.
وی پروژه انتقال آب میان حوضه به دریاچه، احداث تصفیه خانه و انتقال پساب به دریاچه، اقدامات حفاظتی از تالاب‌ها و منابع آبی، اجرای پروژه های آبخیزداری و تثبیت ریزگردها و پروژه های افزایش بهره وری مصرف آب و اقدامات فرهنگی را از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید در احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد.