سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خبر داد:

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خبر داد:
برنامه جامع کاهش تصادفات در استان تدوین می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از تدوین برنامه جامع عملیاتی خبر داد و گفت این برنامه جامع عملیاتی کاهش تصادفات در قالب برنامه های عملیاتی یک، دو و پنج ساله در استان تهیه می شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، پیمان آرامون در کمیسیون ایمنی راهها و کاهش تصادفات استان گفت : برنامه جامع عملیاتی تاکنون وجود نداشته و دستگاهها، سازمانها و نهادهای مرتبط بصورت جزیره ای در این خصوص اقداماتی را انجام داده اند.

وی افزود: در قالب این برنامه جامع باید برنامه های عملیاتی و اجرایی با شرح وظایف دقیق مشخص و تعیین شود.

وی افزود: در حوزه آموزش اعتباراتی در اختیار دهیاریها و شهرداریها وجود دارد که میتوان برای کاهش تصادفات جاده ای تدابیری اندیشید و برنامه هایی برای افزایش آگاهی عمومی طراحی و پیاده نمود. 

آرامون با بیان اینکه در خصوص فرهنگسازی برای کاهش تصادفات اقدامات خاصی صورت نگرفته، اضافه کرد: در این خصوص نباید تنها به یکبار مصاحبه و ارائه گزارش اکتفا کرد، فرهنگسازی نیاز به تکرار و تمرین دارد تا در نهاد مردم نهادینه شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید به معماری راه بیش از پیش توجه شود، اظهار داشت: سه راهی دارلک یکی از دغدغه های ما بود که با تدابیر و دستور مقام عالی استان اعتباری برای ساماندهی آن در نظر گرفته شد، در خصوص سایر موارد نیز باید اقدامات لازم انجام شود .

آرامون با اشاره به آمار بالای تصادفات جاده ای گفت: برخورد جدی با متخلفان، فعال شدن بیش از پیش شورای ترافیک در شهرستان ها، ممنوع بودن فروش جمع آوری محصولات باغی در حریم راهها ،رصد ماهیانه تصادفات و تلفات جاده ای و ارائه گزارش در این خصوص و تعریض برخی راههای جاده ای از مواردی است که در راستای کاهش تصادفات باید انجام و بیش از پیش رعایت شود.