آمادگی آذربایجان غربی برای احداث پردیس سینمایی

استاندار آذربایجان غربی در دیدار با رئیس حوزه هنری کشور از پیشنهاد ساخت پردیس سینمایی در استان استقبال و در این خصوص اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری در این دیدار با اشاره به ظرفیت های بی نظیر فرهنگی در آذربایجان غربی، خواستار توجه ویژه به بخش فرهنگ و هنر و همچنین تقویت حوزه هنری استان شد.

وی افزود: باید زیرساخت های لازم برای فعالیت هنرمندان و تقویت اقتصاد هنر در استان فراهم شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به تفاهم نامه منعقده با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه طی دو سال، اعتبارات ویژه ای به بخش فرهنگ و هنر استان تخصیص داده خواهد شد که می تواند استان را به جایگاه واقعی خود در حوزه فرهنگ و هنر نزدیک کند.

شهریاری همچنین در این دیدار در تماس تلفنی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بر ضرورت تقویت اعتبارات حوزه هنری استان تاکید کرد.

محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری کشور نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت های ویژه استاندار آذربایجان غربی از بخش فرهنگ وهنر گفت: ساخت پردیس سینمایی در استان علاوه بر اثرگذاری در اقتصاد هنر در جذب مخاطب و توسعه فعالیت های هنری نیز بسیار موثر خواهد بود.

در این دیدار مقرر شد تیم کارشناسی حوزه هنری کشور در آینده نزدیک جهت انجام کارهای مقدماتی ساخت پردیس سینمایی در آذربایجان غربی حضور یابند.