سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی :

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی :
مصوبات شورای هماهنگی ترافیک لازم اجراست، حل معضل ترافیک دغدغه مدیران شهری باید باشد.

پیمان آرامون در دومین جلسه استانی شورای هماهنگی مدیریت ترافیک با انتقاد از عملکرد مدیریت شهری مرکز استان گفت:مصوبات شورای ترافیک لازم اجراست اجرای گزینشی مصوبات،  بهم ریختگی و افزایش گره‌ها و حوادث رانندگی را در. پی دارد و باید حل معضل ترافیک دغدغه مدیران شهری  باشد.

وی با بیان اینکه ترافیک موضوع پویایی است افزود: هرگونه تصمیم بدون مطالعه و عملکرد ناقص در این حوزه در تشدید ترافیک و مشکلات ناشی از آن تاثیر گذار است. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: در سال گذشته 171 میلیاردتومان به شهرداریهای استان کمک اعتباری شده است. 

آرامون با تاکید بر اینکه مدیریت ترافیک از اصول اساسی مدیریت شهری است افزود: مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر ارومیه سال 90 به تصویب رسیده و در تمامی بخش ها از جمله ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی و اصلاح معابر  برای حل مشکل ترافیک درون شهری راهکارها و اقدامات را مشخص کرده است که باید مرجع تصمیم گیری و اقدامات مدیریت شهری قرار گیرد. 

وی احداث پایانه های غیرمتمرکز اتوبوس درسطح شهر را از جمله این مصوبات برشمرد و گفت: با اجرای این طرح ضمن کاهش ترافیک در معابر مرکزی شهر، سیستم ناوگان حمل و نقل درون شهری در انجام ماموریت خود تقویت خواهد شد. 

سرهنگ فرمانی رئیس پلیس راهور استان نیز در این جلسه با بیان اینکه در 5 ماهه نخست امسال آمار فوتی های ناشی از تصادفات درون شهری با 53 نفر در مقایسه با سال گذشته بدون تغییر بوده است گفت: درهمین مدت تعداد حوادث جرحی با 4099 مورد نسبت به پارسال 5 درصد کاهش دارد. 

وی افزود: با تشدید برخورد و اعمال قانون و افزایش نظارت ها د. کنار اقدامات اصلاحی در معابر تعداد جان باختگان در معابر رون شهری شهر ارومیه در مقایسه با مدت مشابه پارسال 30 درصد کاهش یافته است. 

در آدامه این جلسه بر ساماندهی پارک حاشیه ای و ساماندهی مسیرهای حرکتی ناوگان تاکسی و اتوبوس در شهر ارومیه تاکید شد.