استاندار آذربایجان غربی:

اولویت دولت مقاوم سازی واحدهای مسکونی شهرستان خوی است / حمایت نهادهای حاکمیتی از زلزله زدگان خوی ضروری است

اولویت دولت مقاوم سازی واحدهای مسکونی شهرستان خوی است / حمایت نهادهای حاکمیتی از زلزله زدگان خوی ضروری است
استاندار آذربایجان غربی گفت: مهمترین اولویت دولت درخصوص زمین لرزه خوی، بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی مناطق آسیب دیده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در گفتگو با خبرنگاران، راهکار اصلی برای مقابله با زمین لرزه های شهرستان خوی را مقاوم سازی واحدهای مسکونی اعلام کرده و افزود: با عنایت ریاست جمهوری و مصوبات هیئت دولت، کمک بلاعوض و تسهیلات برای مناطق زلزله زده تعیین و اعتبار لازم تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه مقاوم سازی در کاهش آمار آسیب جانی در شهرستان خوی تاثیر قابل توجهی داشته، خاطرنشان کرد: شهرستان خوی با 52 درصد مقاوم سازی واحدهای مسکونی، در جایگاهی بالاتر از میانگین کشوری در این حوزه قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی به تخریب کامل دو هزار و 120 واحد و آسیب دیدگی 11 هزار و 100 واحد مسکونی در زمین لرزه شهرستان خوی نیز اشاره کرده و افزود: با زحمات و تلاش تمامی نیروها، شاهد گذر از مرحله امداد و نجات و اسکان اضطراری و در ادامه اسکان موقت و در نهایت اسکان دائم زلزله زدگان در شهرستان خوی خواهیم بود.

معتمدیان همچنین ضرورت حمایت نهادهای حاکمیتی از زلزله زدگان خوی را یادآور شده و اضافه کرد: 24 مدرسه و 224 کلاس درس شهرستان خوی نیازمند بازسازی هستند و با حمایت نهادهایی چون بنیاد مستضعفان و شستا، 12 هزار تن میلگرد و 10 هزار تن سیمان تاکنون برای تسریع روند بازسازی واحدهای مسکونی و آموزشی تامین شده است.