حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان غربی در محل صندوق بازنشستگی کشوری

حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان غربی در محل صندوق بازنشستگی کشوری

مراسم تجلیل از روسای کانونهای نمونه و فعال بازنشستگی استان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار و مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری استان آذربایجان غربی و جمعی از بازنشستگان دستگاههای اجرایی  در محل کانون بازنشستگان استان برگزار شد.

در این نشست؛ مدیر صندوق بازنشستگی استان آذربایجان غربی ابتدا به ارائه عملکرد این مدیریت و همچنین تشریح برنامه های صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان و موظفین تحت پوشش این صندوق پرداخت و در ادامه روسای کانون های بازنشستگی دستگاههای اجرایی مسائل و مشکلات مربوط به بازنشستگان از قبیل افزایش سقف خدمات بیمه‌ تکمیلی - ایجاد بسته های مختلف طرح یاری - امکان خرید اقساطی و تخفیفی  برای بازنشستگان – همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین – اعمال فوق العاده مناطق جنگی و عملیاتی و برخی از فعالیت‌ها در راستای رفاه حال این قشر عزیز را ارائه نمودند.

در ادامه خبازی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان غربی روز 25 ذی الحجه را  به تمامی بازنشستگان تبریک گفت و عنوان کرد: جایگاه خانواده و استحکام پایه های آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از این رو در تقویم ملی کشور این روز به عنوان روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان نام گذاری شده است تا به این بهانه در این روز بیش از اوقات دیگر با پرداختن به اهمیت جایگاه خانواده و ضرورت تکریم بازنشستگان، زمینه تجلیل از این سرمایه های معنوی کشور فراهم شود.

کاظم خبازی گفت : مدیران دستگاههای اجرایی بایستی به کارکنان خود ابلاغ نمایند تا ضمن احترام و ارزش گذاری به بازنشستگان در انجام امورات این قشر عزیز تسریع و  نهایت تلاش و مساعدت را انجام دهند.

 وی با بیان اینکه حفظ حرمت و خدمت به بازنشستگان همانند خدمت به شاغلین و آیندگان است افزود: این امر موجب ترویج یک فرهنگ ارزشمند در جامعه خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گفت: بازنشستگان را هیچ وقت نباید فراموش کرد و باید همواره از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر کرد.این روز از روزهای مهم است و تکریم در این روز حق همه بازنشستگان است.

خبازی افزود: دین اسلام احترام به بزرگان را چه در رفتار و چه خدمت به آنها بسیار مهم دانسته و بارها نیز در این زمینه سفارش شده است. حرمت بازنشستگان عزیز باید همراه با خدمات بهتر به آنها مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکت یکی از جنبه های تکریم بازنشستگان ثبت و ضبط تجربه های آنان و استفاده در جامعه است اضافه کرد: ضمن اینکه باید به جوانان بها دهیم می توانیم در کنار استفاده از جوانان  ، بسیاری از مشکلات جامعه را با دست باتجربه بازنشستگان حل و فصل نمائیم.

خبازی در ادامه از تلاش های صدر احمدی مدیر عامل صندوق بازنشستگی استان و همکاران ایشان تشکر نمود و گفت : اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری در یک ساله اخیر کم نظیر بوده که از مهمترین و شاخص‌ترین این اقدامات می‌توان به اجرای طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد.

در پایان این نشست ، از روسای فعال کانون های بازنشستگی استان آذربایجان غربی با اهدای لوح ، تقدیر شد.